Uczniowski Klub Sportowy As Zielona Góra powstał w 2001 roku

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Uczniowski Klub Sportowy As Zielona Góra powstał w 2001 roku

Materiał informacyjny

Od początku idea systemowego i metodycznego podejście do prowadzonego szkolenia skutkowała i skutkuje wynikami i pozycją Klubu w Polsce oraz przyciąga dużą rzeszę dzieci i młodzieży do sportu gimnastycznego.

Z czasem UKS „AS” mocno zaznaczył swoja obecność w rywalizacji Seniorskiej jak i w sporcie dzieci i młodzieży. Warte wzmianki jest, że Klub zaczynał w 2001 roku rywalizacje opartą o ministerialny system współzawodnictwa dzieci i młodzieży z poziomu 16 pkt, by w roku 2016 zdobyć ich już 348., i w kolejnych latach tylko umacniał swoja pozycje w kraju jak i w mieście Zielona Góra. UKS „As” jest w tej chwili jednym z najlepszych i najszybciej rozwijających się klubów w naszym regionie., i od początku swojego istnienia zajmuje niekwestionowaną pozycje lidera wśród klubów akrobatyczn0-gimnastycznych woj. Lubuskiego.

UKS „As” Zielona Góra prowadzi także szeroko zakrojona działalność organizacyjną będąc organizatorem wielu obozów i zgrupowań dla swoich zawodników oraz będąc organizatorem lub współorganizatorem imprez sportowych i zawodów. Jako przykład działalności warto wymienić cyklicznie już organizowany Turniej Mikołajkowy, Turniej z Okazji Dnia Dziecka, dla naszych najmłodszych zawodników. W każdym roku UKS „As” organizuje kilka obozów sportowych (zimowych i letnich).

UKS „As” Zielona Góra był i jest organizatorem lub współorganizatorem wszystkich zawodów krajowych i międzynarodowych od roku 2001 do dnia dzisiejszego, które odbywały się w Zielonej Górze. Dobry, solidny i doświadczony zespół organizacyjny jaki tworzą trenerzy i działacze UKS „As” Zielona Góra był zawsze gwarantem najlepszej jakości wykonania zleconych lub przyjętych do realizacji zadań.

UKS „As” Zielona Góra powstał w roku 2001 r. Pierwszą specjalistyczną grupę pod kątem szkolenia skoków na trampolinie utworzył trener Radosław Walczak. Z jego inicjatywy i zaproszonych do projektu UKS AS ZIELONA GÓRA kilku trenerów, w okresie zmian ustrojowych oraz potrzeby stworzenia w pełni samodzielnego i samowystarczalnego pod względem szkoleniowym, merytorycznym, logistycznym i finansowym klubu, powołano na walnym zjeździe w grudniu, 2001 Uczniowski Klub Sportowy „AS”. Wybrano wtedy zarząd klubu, który po ukonstytuowaniu się powierzył funkcję prezesa Panu Radosławowi Walczakowi, a sekretarzem wybrano Sławomira Szlitera. Te dwie osoby sprawują swoje funkcje do dnia dzisiejszego. Aktualnie członkami zarządu, oprócz wymienionych wyżej są, Pan Bogusław Sułkowski, Pan Jarosław Taryma i Pani Grażyna Syroka.

UKS „As” Zielona Góra prowadzi szkolenie w dwóch blokach konkurencji:

  1. Skoki na trampolinie, skoki na podwójnej mini trampolinie i skoki na ścieżce na każdym etapie szkolenia.
  2. Ćwiczenia zespołowe: trójki kobiet, dwójki kobiet, dwójki męskie, dwójki mieszane, czwórki męskie.

UKS AS ZIELONA GÓRA zaprasza wszystkie chętne dzieci do zapisów na zajęcia akrobatyczno- gimnastyczne. Zapisów można dokonać ONLINE poprzez stronę internetowa klubu www.uksas.pl lub telefonicznie pod numerem 578 288 874.

W naszej ofercie znajdują: skoki na trampolinie (dyscyplina olimpijska), akrobatyka sportowa, gimnastyka podstawowa zajęcia ogólnorozwojowe ukierunkowane na rozwijanie i doskonalenie zdolności ruchowych dziecka. Pierwsze zajęcia rozpoczynamy 4 września 2023 r.

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.