Udało się! Zakład Gospodarki Komunalnej oczyszcza lokal pełen śmieci

Czytaj dalej
Fot. Fot. mariusz kapała
redakcja Gazety Lubuskiej

Udało się! Zakład Gospodarki Komunalnej oczyszcza lokal pełen śmieci

redakcja Gazety Lubuskiej

Mieszkanie, które było przepełnione śmieciami sukcesywnie zostaje oczyszczane przez Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Mieszkanie wypełnione śmieciami wreszcie zostało uprzątnięte. Przypomnijmy: niedawno pisaliśmy o problemie, z którym zgłosiła się do naszej gazety Czytelniczka. Mieszkaniec jednego z zielnogórskich bloków gromadził w swoim mieszkaniu śmieci.

„W mieszkaniu jest olbrzymia hałda odpadów, w których aż roi się od robactwa. (…) Podkreślić warto, że te insekty mogą być niebezpieczne dla człowieka, ponieważ przenoszą choroby bakteryjne i wirusowe. (…) Prosimy o przychylne a zarazem humanitarne spojrzenie na sprawę i jak najszybsze zajęcie się tak uciążliwym problemem.” - pisał jeden z mieszkańców bloku w piśmie m.in. do ZGKiM-u, Administracji Budynków Mieszkalnych czy władz miasta.

Proceder ten był uciążliwy dla innych lokatorów budynku, gdyż w bloku unosił się nieprzyjemny zapach.

- Niedawno interweniowała straż pożarna. Gdy otworzyli drzwi, to fetor był tak olbrzymi, że wszyscy pouciekali z klatki! Nie szło wytrzymać! - informowała nas w rozmowie mieszkanka bloku.

Postanowiliśmy zająć się tą sprawą i zainterweniować m.in. w zielonogórskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. W piątek udało nam się otrzymać informację, że ZGKiM zajęło się już problemem zaśmieconego mieszkania.

- Mogę potwierdzić, że w tej chwili oczyszczamy lokal ze śmieci - poinformował nas pracownik Administracji Budynków Mieszkalnych 2. Do piątku, kiedy kontaktowaliśmy się z Zakładem Gospodarki Komunalnej i ABM-em z mieszkania wywieziono już kilka kontenerów wypełnionych śmieciami nagromadzonymi w mieszkaniu.

Z naszą redakcją skontaktował się również Czytelnik, który udokumentował proces oczyszczania mieszkania. Czytelnik martwił się, co dalej stanie się z mieszkańcem, który gromadził śmieci. Jak informowała nas w rozmowie pracowniczka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej takim osobom jest udzielana pomoc.

- Zazwyczaj takie sprawy kończą się na drodze sądowej i wtedy to sąd decyduje, co dalej z takim mieszkańcem zrobić - dodała pracowniczka zielonogórskiego MOPS-u.

redakcja Gazety Lubuskiej

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.