Udana akcja AWF „Nie bądź żyła! Oddaj krew”. Zebrali ponad 25 litrów krwi [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Artur Szymczak
Artur Szymczak

Udana akcja AWF „Nie bądź żyła! Oddaj krew”. Zebrali ponad 25 litrów krwi [ZDJĘCIA]

Artur Szymczak

- Oddaję krew bo chcę pomagać ludziom, którzy tej krwi potrzebują. I robię to od trzech lat - mówi Dominika Chećko, studentka AWF. Od samego rana w środę w budynku gorzowskiej Akademii Wychowania Fizycznego ruszyła zbiórki krwi. W akcję włączyło się 56 osób, które oddały ponad 25 litrów tego życiodajnego płynu.

- Myślę, że oddawanie krwi jest jakimś naszym obowiązkiem. A tu w uczelni jest bardzo duże zainteresowanie takimi akcjami - dodaje Dominika Chećko. W AWF to nie pierwsza taka akcja, bo cyklicznie raz w roku odbywa się zbiórka i z reguły zawsze jest około 60 chętnych osób by „podzielić się” krwią.

- Dzisiaj niestety kilka osób z powodu zbyt niskiej hemoglobiny zostało wykluczonych na jakiś miesiąc, może dwa. Warunkiem, który muszą krwiodawcy spełnić jest to, że muszą być koniecznie po śniadaniu do oddania krwi. A niestety nie wszyscy tego przestrzegają. Ci, którzy wcześniej zdawali krew to już o tym wiedzą - mówi Bogumiła Nowak, lekarz z gorzowskiego punktu krwiodawstwa.

W związku z tym, że nie było warunków aby przygotować kawę dla osoby zdającej krew, każdy uczestnik akcji otrzymał puszkę pepsi.

Artur Szymczak

Sprawy i problemy ludzkie to "coś" co interesuje mnie najbardziej. Dlatego najczęściej taką tematykę poruszam w tym co opisuję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.