Udana akcja służb celnych w Iłowej

Czytaj dalej
Fot. Liliana Hachani
Liliana Hachani

Udana akcja służb celnych w Iłowej

Liliana Hachani

W Iłowej tytoń o wartości miliona złotych został zabezpieczony przez funkcjonariuszy Izby Celnej. Na miejscu zatrzymano trzech mężczyzn.

Akcja została przeprowadzona w środę, 13 lipca. W godzinach przedpołudniowych pod budynek przy ul. Żagańskiej w Iłowej podjechało kilka aut celników. Funkcjonariusze szybko otoczyli budynek, kilku weszło do środka.

Przez kilka godzin na posesji trwały działania, w których udział brał również wyszkolony pies. - Funkcjonariusze Izby Celnej z Rzepina i Szczecina podczas wspólnych działań zlikwidowali nielegalną wytwórnię papierosów - mówi Beata Downar - Zapolska, rzecznik prasowy Izby Celnej w Rzepinie. W chwili wejścia celników do budynku przy obsłudze maszyn do produkcji papierosów pracowało trzech mężczyzn. Produkcja odbywała się w pomieszczeniach gospodarczych.

W podręcznym magazynie celnicy znaleźli duży zapas surowca potrzebnego do produkcji papierosów. Były tam hurtowe ilości nieprzetworzonych liści tytoniowych i gotowej krajanki, oraz bibułki i filtry. Na podłodze poukładane były kartony z gotowymi papierosami. Łącznie na terenie posesji znaleziono 1,5 tony tytoniu bez akcyzy, o wartości blisko miliona złotych. Nielegalny towar oraz maszyny znalezione przez celników zostały zabezpieczone.

Mężczyźni uczestniczący w produkcji zostali zatrzymani do dyspozycji prokuratora.

Liliana Hachani

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.