Uff! Bieg się odbędzie

Czytaj dalej
Fot. Alicja Kucharska
Alicja Kucharska

Uff! Bieg się odbędzie

Alicja Kucharska

Świebodzińska Dziesiątka uratowana. Bieg odbędzie się 24 września. W planach są pewne zmiany. Sport wraca na stadion!

Nie tak dawno informowaliśmy, że największa tradycyjna impreza biegowa stanęła pod znakiem zapytania. Zabrakło chętnych, którzy po raz kolejny zaangażowaliby się w organizację przedsięwzięcia. Jednak, po licznych apelach udało się! Świebodziń-ska Dziesiątka odbędzie się 24 września!

Lokalny bieg z tradycjami postanowili ratować niektórzy członkowie Świebodzińskiej Grupy Biegowej. Zapewniali, że podejmą się organizacji biegu, jeśli znajdą się inne osoby, które zagwarantują wsparcie: finansowe, rzeczowe czy po prostu osobowe. – Mamy już niewielką grupę, która podejmuje wyzwanie, ale nie ukrywamy, że nadal oczekujemy na osoby skłonne zaangażować się w to przedsięwzięcie. Dziękujemy za dotychczasowe deklaracje wsparcia – mówi Norbert Trudziński ze Świebodzińskiej Grupy Biegowej.

To potrzebna inicjatywa. OSiR włączy się w organizację przedsięwzięcia

Przypomnijmy, że burmistrz Świebodzina, Dariusz Bekisz zadeklarował, że wesprze imprezę. Do organizacji włączy się również Ośrodek Sportu i Rekreacji. Po wstępnych rozmowach ustalono, że zmieni się nieco trasa biegu. – Sport wraca na stadion! Chcemy przywrócić mu jego funkcję, w związku z czym zdecydowaliśmy, że prawdopodobnie bieg wystartuje ze stadionu i na nim się zakończy. Teren o tyle ułatwia nam organizację, że odpadają kwestie związane z sanitariatami czy miejscami parkingowymi. Z pewnością etap trasy będzie przebiegał przy figurze Chrystusa Króla – mówi N. Trudziński.

Idea biegu pozostaje bez zmian: ma być to impreza dla biegaczy amatorów i pasjonatów, z uwzględnieniem dzieci i młodzieży. Organizatorzy chcą zrezygnować z wysokich nagród finansowych dla zwycięzców, raczej będą nagrody rzeczowe. Będzie to jubileuszowa edycja, bo już XV. - To świetna wiadomość - komentuje Agata Marcinkiewicz ze Świebodzina.

Do organizacji „Dziesiątki” przyłączył się także Klub Sportowy Herosi. – Uznaliśmy, że organizacja przedsięwzięcia jest w naszym zasięgu, dlatego podjęliśmy się tego zadania. Trwają wstępne rozmowy. Niebawem informacje o biegu dostępne będą w specjalnej zakładce na stronie internetowej OSiR-u – wyjaśniła Ewa Wójcik, z KS Herosi. Jak mówi Jarosław Aszakiewicz, dyrektor OSiR „Dziesiątka” to potrzebna inicjatywa. - Dlatego będziemy ją współorganizować do końca świata i jeden dzień dłużej - zapewnił.

Organizatorzy chcą zrezygnować z wysokich nagród finansowych dla zwycięzców biegu
Alicja Kucharska Organizatorzy chcą zrezygnować z wysokich nagród finansowych dla zwycięzców biegu

Ze względu na zamieszanie Świebodzińską Dziesiątkę wycofano jednak z Lubuskiej Ligi Biegowej. – Niestety tak się to ułożyło, ale w tym terminie nie ma żadnej alternatywnej imprezy biegowej, liczymy więc na to, że miłośnicy biegów zawitają do Świebodzina – dodaje N. Trudziński.

Autor: Alicja Kucharska

Alicja Kucharska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.