Ukłon dla seniorów. W Kolsku powstaną klub Senior + i Gminna Rada Seniorów. Są pieniądze i pierwsze decyzje. Są też zainteresowani

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

Ukłon dla seniorów. W Kolsku powstaną klub Senior + i Gminna Rada Seniorów. Są pieniądze i pierwsze decyzje. Są też zainteresowani

Eliza Gniewek-Juszczak

- Polityka senioralna ma szanse teraz przyspieszyć - stwierdza Paweł Zapeński, przewodniczący rady. Są pieniądze na klub Senior +, a w piątek radni powołali Gminną Radę Seniorów.

Propozycja utworzenia Gminnej Rady Seniorów została przygotowana już w poprzedniej kadencji rady gminy. Wójt Henryk Matysik wyjaśnia, że wyszła od mieszkańców, którzy mieszczą się w kategorii tego projektu. Rada gminy zajęła się tematem, ale z formalnych przyczyn uchwała została przez wojewodę odrzucona. – W nowej kadencji, ja i moi radni, uznaliśmy, że jest świetna sytuacja, aby wrócić do tematu. Jestem niezwykle szczęśliwy, że nasza mała gmina znalazła się wśród dziesięciu w województwie lubuskim, które 4 marca otrzymały promesę na funkcjonowanie klubu – podkreśla wójt.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.