Ukraiński na stronie urzędu? Wszechpolacy: To absurd

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Ukraiński na stronie urzędu? Wszechpolacy: To absurd

Jarosław Miłkowski

- Ukraińcy nie będą się uczyć przez to polskiego - mówią narodowcy. - Trzeba postępować z sumieniem - odpowiada prezydent Jacek Wójcicki.

- To będzie kolejny powód do tego, aby pracownicy z Ukrainy nie uczyli się języka polskiego. To tylko pogłębi różnicę między naszymi narodami – mówił wczoraj kilka metrów od wejścia do urzędu miasta Paweł Kamrad, rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej w Gorzowie. Wraz z Pawłem Suszkiem, pełnomocnikiem Ruchu Narodowego oraz Bartłomiejem Grzesiakiem, skarbnikiem, protestował przeciwko adresowanym do Ukraińców pomysłom urzędników.

CZYTAJ DALEJ:

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.