Ul. Cegielna w Świebodzinie dziurawa jak sito. Nie da się jeździć

Czytaj dalej
Fot. C.Wachnik
Czesław Wachnik

Ul. Cegielna w Świebodzinie dziurawa jak sito. Nie da się jeździć

Czesław Wachnik

Ulica Cegielniana w Świebodzinie mogłaby skrócić dojazd do Ołoboku. Ale gdyby została wyremontowana. Może uda to się zrobić w przyszłym roku.

Piotr Bock jest oburzony, że do dzisiaj nie wyremontowano ulicy Cegielnianej. - Obecnie to tylko dziury, po których trudno jeździć nawet rowerem. A przecież to mógłby być znakomity skrót. Jadący od strony Łużyckiej zamiast przez miasto, mogliby na ulicę Sobieskiego dostać się właśnie Cegielnianą.

Po remoncie ulica Cegielniana mogłaby być doskonałym skrótem między Łużycką a Sobieskiego i dalej do Krosna Odrzańskiego.

- To mogłoby odciążyć centrum. Dziś auta wybierające się w tym kierunku jadą do centrum miasta i dalej przez rondo oraz przejazd kolejowy, wjeżdżają na Sobieskiego. Czyli nadkładają sporo drogi - wyjaśnia pan Franciszek Sidorowicz. Dodaje on też, że zabiegi o modernizację ulicy Cegielnianej trwają od prawie 10 lat. I władze miasta wielokrotnie obiecywały, że już przystępują do prac. Niestety na obietnicach się kończyło.

Na potrzebę remontu zwraca też uwagę Robert Matczak

- Proszę spojrzeć. Obecnie auta jadące od strony Łużyckiej czy też siedziby straży pożarnej bardzo często skręcają w Brukową. A ta jest wąska, stąd dwa pojazdy ledwie się mijają - wyjaśnia pan Robert.

Tą drogą nie da się jeździć nawet rowerem - mówi Piotr Bock.
C.Wachnik Tą drogą nie da się jeździć nawet rowerem - mówi Piotr Bock.

Marek Nowacki z wydziału budownictwa świebodzińskiego magistratu zaprzecza, że remont Cegielnianej planowano wcześniej. - To duży koszt, stąd zawsze brakowało pieniędzy. To zapewne zmieni się w 2016 roku, gdy radni zatwierdzą projekt budżetu, w którym na remont zarezerwowano 1,8 mln zł. To powinno wystarczyć.

Nasz rozmówca wyjaśnia, że obecnie trwa opracowanie dokumentacji, która ma być gotowa do końca lutego 2016 roku. Wtedy można będzie ogłosić przetarg, wyłonić firmę, tak, by pierwsze prace mogły się rozpocząć w maju, czerwcu 2016 r. - Remont podzielimy na etapy. Na początku ulica byłaby remontowana od Sobieskiego do Brukowej, a więc tam, gdzie jest najgorzej. Później dalsze odcinki, aż do Łużyckiej - wymienia wiceburmistrz Krzysztof Tomalak

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.