Ul. Poznańska w Żarach pozostanie zamknięta

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Kozakiewicz
Grzegorz Kozakiewicz

Ul. Poznańska w Żarach pozostanie zamknięta

Grzegorz Kozakiewicz

Ulica Poznańska nie zostanie otwarta dla ruchu pojazdów - informuje żarski magistrat.

Zamieszanie wokół drogi przez miejski park rozpoczęła publikacja jednego z lokalnych tygodników, w której domagano się zmiany organizacji ruchu.

Skłoniło to mieszkańców okolicznych bloków do wystosowania dwóch petycji do urzędu miasta. Swój sprzeciw wobec takich planów argumentowali względami bezpieczeństwa.

Pan Kazimierz: Ten bruk się zwyczajnie marnuje. Dlaczego nie puścić tędy autobusu albo nie zrobić przystanku „Poznańska”?
Grzegorz Kozakiewicz Pan Kazimierz: Ten bruk się zwyczajnie marnuje. Dlaczego nie puścić tędy autobusu albo nie zrobić przystanku „Poznańska”?

Ul. Poznańską wędrują uczniowie dwóch żarskich szkół. Tędy prowadzi droga do Ośrodka dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy. Protestujący uważają ponadto, że park, jako miejsce wypoczynku i relaksu powinien być przyjazny seniorom i rodzicom z dziećmi. Na jego terenie należy stworzyć możliwość bezpiecznego poruszania się. Dlatego ruch samochodowy trzeba trwale wyeliminować.

Deklaracja ratusza cieszy mieszkańców Poznańskiej, którzy obawiali się powrotu ciężarówek. Satysfakcję mają miłośnicy Błękitnej Bramy. Jednak pytanie o potrzeby komunikacyjne mieszkańców pozostaje.

- Dlaczego nie puścić tędy autobusu? - pytał niedawno pan Kazimierz. - Pobudowali tu domy, niechby chociaż powstał przystanek u zbiegu Poznańskiej i Jana Pawła II.

Grzegorz Kozakiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.