Ulewne deszcze zniszczyły drogę powiatową Krężoły - Buków

Czytaj dalej
Fot. Czytelnik ,,GL''
Marek Białowąs

Ulewne deszcze zniszczyły drogę powiatową Krężoły - Buków

Marek Białowąs

- Droga do Bukowa została zamknięta na początku sierpnia po ostatnich ulewach. Dlaczego do dziś jej nie naprawiono? - pytają mieszkańcy wsi

Droga powiatowa na odcinku Krężoły - Buków bardzo ucierpiała podczas lipcowych i sierpniowych ulew, które przeszły przez województwo. Woda podmyła jezdnię tak bardzo, że zapadł się dywanik asfaltowy. W drodze pojawiły się dziury głębokie na pół metra. Zarządca trasy zamknął ją i skierował ruch samochodowy objazdem przez Łęgowo.

- To znaczy, że aby dostać się do Sulechowa musimy nadkładać drogi o 4 km w jedną stronę. Tracimy tylko czas i pieniądze - mówi Czytelnik ,,GL’’, który zadzwonił do redakcji z prośbą o pomoc. - Od początku sierpnia nikt z tą drogą nic nie robi. Po prostu wyłączyli ją z ruchu i chyba nie zamierzają naprawiać.

- Już za chwilę skończą się wakacje i dzieci będą musiały wyjeżdżać z domu do szkoły pół godziny wcześniej - dodaje inny mieszkaniec Bukowa, Piotr Szczerba. - Ale co to kogo obchodzi oprócz mieszkańców wsi? Ważne, że droga zamknięta. Brak słów.
Dziury oznakowano słupkami i usypano przed nimi piasek, aby kierowca, który ominie zakazy wjazdu nie wpadł w nie. Naprawa nie powinna być kosztowna. Dlaczego więc do dziś nie naprawiono trasy? Z tym pytaniem ,,GL’’ zwróciła się go Zarządu Dróg Powiatowych. Odpowiedź przyszła od Marty Surowiec, z biura starostwa ds. promocji powiatu.

- Droga zostanie naprawiona najpóźniej do końca września br. - informuje M. Surowiec. - Trasa została zamknięta w trosce o bezpieczeństwo i mienie mieszkańców.

Jak wyjaśniła M. Surowiec - rozmiar szkód, które powstały w wyniku ostatnich nawałnic jest duży i niestety nie dotyczy tylko przepustu na odcinku Krężoły – Buków, ale także innych miejsc na terenie powiatu. A w budżecie starosty na 2017 r. nie przewidziano pieniędzy na te niespodziewane wydatki.

- Aby jak najszybciej, ale również solidnie wykonać naprawę przepustu pod drogą, zarząd powiatu natychmiast po informacji o szkodzie postanowił dokonać zmian w budżecie powiatu, aby wygospodarować złotówki na niezbędną naprawę. Decyzja zarządu musi być jednak zatwierdzona uchwałą rady powiatu zielonogórskiego, co stanie się w pierwszym tygodniu września br. Starosta wystosował też do burmistrza Sulechowa prośbę o dofinansowanie naprawy - powiedziała M. Surowiec. a

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.