Filip Pobihuszka

Ulica Św. Barbary będzie zamknięta już od 2 marca!

Przed nami najbardziej uciążliwa część prac na ul. Św. Barbary. Na szczęście mieszkańców tej okolicy zakazy nie obejmą. Fot. UM Nowa Sól Przed nami najbardziej uciążliwa część prac na ul. Św. Barbary. Na szczęście mieszkańców tej okolicy zakazy nie obejmą.
Filip Pobihuszka

Uwaga kierowcy! Remont ul. Św. Barbary wkracza w kolejna fazę, która przyniesienie nieco kłopotów komunikacyjnych.

Od 2 marca wykonawca robót przewiduje zamknięcie dla ruchu odcinka między ulicami Parkową a Kołłątaja. Jednak tamtejsi mieszkańcy nie muszą się bać, bowiem będą mogli jednak wyjeżdżać na swoje posesje. Wjazd w ul. Kołłątaja będzie możliwy dla jadących od strony miasteczka handlowego Manhattan.

Częściowe zamknięcie ulicy św. Barbary jest spowodowane charakterem prac jakie w najbliższych dniach będą wykonywane na tym odcinku jezdni. Krótko mówiąc, zostanie tam wykonana kanalizacja deszczowa.

W tym miejscu warto wspomnieć o innych mniejszych lub większych drogowych inwestycjach, jakie magistrat planuje w niedalekiej przyszłości. W ciągu ostatnich dni rozstrzygnięty został przetarg na wykonanie dokumentacji dotyczącej przebudowy ulic Wyspiańskiego, Dąbrowskiego i Drzymały. Termin upływa z końcem października, a plan zakłada wykonanie tej inwestycji w roku 2017.

Miasto wysłało też zapytanie o cenę do pięciu firm projektowych w kontekście przebudowy drogi równoległej do ulicy Staszica na osiedlu Konstytucji 3 Maja. Termin składania ofert mija jutro, a termin wykonania projektu wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę na 15 listopada bieżącego roku.

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.