Ulica w Inowrocławiu wypięknieje. Gdy pomoże marszałek

Czytaj dalej
Fot. archiwum "Gazety Pomorskiej"
Dominik Fijałkowski

Ulica w Inowrocławiu wypięknieje. Gdy pomoże marszałek

Dominik Fijałkowski

Miasto chce, aby Magazynowa stała się drogą kategorii wojewódzkiej. Wtedy bowiem znajdą się unijne pieniądze na jej remont.

- Chcemy podzielić się z inowrocławianami pomysłem, który ma szanse na realizację - informował podczas konferencji prasowej prezydent Ryszard Brejza.

Miasto prowadziło ostatnio rozmowy z marszałkiem województwa, a w środę wystąpiło do niego z oficjalnym pismem o przejęcie w poczet dróg wojewódzkich ulicy Magazynowej w Inowrocławiu. Obecnie jest ona po części własnością miasta i PKP.

- Magazynowa, to jedno z najbardziej zaniedbanych miejsc. Są tu problemy z chodnikami i oświetleniem. Niestety, miasto nie może starać się o unijne środki na modernizację tej ulicy. Możliwość taką ma marszałek, pod warunkiem, że ulica otrzyma kategorię drogi wojewódzkiej - dodał Brejza.

Prezydent nie krył, że remont Magazynowej przez marszałka byłby spójny z planami inwestycyjnymi ratusza, który chce przejąć od PKP teren pomiędzy dworcem a Magazynową, w okolicach komisu samochodowego. Powstać ma tam duży bezpłatny parking, z którego tunelem przechodziłoby się na perony. Na dworzec, obecną drogą zajeżdżałyby jedynie autobusy i pojazdy dowożące pasażerów.

Miasto ma też w planach wybudowanie drugiego parkingu na Magazynowej, w pobliżu ul. Narutowicza. Ten służyłby przede wszystkim turystom, którzy przyjeżdżają do Solanek.

Zadaniem wojewody byłaby natomiast modernizacja jezdni Magazynowej, chodników oraz wybudowania tam ścieżki rowerowej. - Jeśli nasze starania o nadanie ulicy kategorii wojewódzkiej zostaną sfinalizowane, to jestem przekonany, że powinna ona wypięknieć w ciągu dwóch, trzech lat - zauważył prezydent.

Miasto zamierza też skorzystać z programu BIT City 2. Dzięki niemu finansowane będą inwestycje ułatwiające szybkie przemieszczanie się mieszkańców po województwie. Na przykład takie, jak parking wraz z tunelem i dodatkowo systemem informacji o wolnych miejscach postojowych.Być może znajdą się tam także pieniądze na kolejne nowe autobusy MPK i rozbudowę elektronicznej informacji dla pasażerów komunikacji miejskiej.

Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.