Jakub Nowak

Ulice Kołłątaja i Kupiecka doczekają się remontu

Zniszczone ulice doczekają się w końcu przebudowy. Termin otwarcia ofert w przetargu został wyznaczony na 11 kwietnia, a termin zakończenia prac na koniec Fot. Jakub Nowak Zniszczone ulice doczekają się w końcu przebudowy. Termin otwarcia ofert w przetargu został wyznaczony na 11 kwietnia, a termin zakończenia prac na koniec sierpnia bieżącego roku.
Jakub Nowak

11 kwietnia powinien rozstrzygnąć się przetarg na przebudowę ulic Kupieckiej i Kołłątaja wraz z łącznikiem niedaleko Kościuszki w Nowej Soli.

Tuż przed Wielkanocą nowosolski magistrat rozpisał przetarg związany z kompleksową przebudową ulic Kołłątaja i Kupieckiej (chodzi o odcinek od Kołłątaja do Kościuszki) oraz łącznika pomiędzy ulicami Kołłątaja i Kościuszki. To dobra informacja nie tylko dla mieszkańców tych okolic, ale także dla osób, które korzystają na co dzień z miasteczka handlowego „Manhattan”.

- No i dobrze - komentuje nam krótko pani Grażyna, którą spotykamy w tych okolicach. - Wcześniej drogę tu niedaleko zamknęli, zastanawiałam się właśnie, czy u nas też będą coś robić - dodaje kobieta. Teraz już wiadomo na pewno: miasto ma w planach większą przebudowę wspomnianych wyżej ulic. Co konkretnie ma się więc zmienić?

Poza przebudową ulic zrewitalizowane mają zostać także tereny zielone w tym rejonie

- W ramach inwestycji planujemy przebudowę ulic wraz z chodnikami, przebudowę skrzyżowania Kołłątaja-Kościuszki, budowę kanalizacji deszczowej i oświetlenia. W ramach modernizacji łącznika zostanie wybudowany ciąg dla pieszych i pojazdów wraz z kanalizacją deszczową, oświetleniem, zrewitalizowane zostaną także tereny zielone w tym rejonie - informuje wiceprezydent Nowej Soli, Jacek Milewski. Jak się dowiedzieliśmy, zgodnie z planem przetarg ma zostać rozstrzygnięty 11 kwietnia, zakończenie całej inwestycji zaplanowano z kolei na sierpień. - Ogromnie się cieszę z tej inwestycji, gdyż doskonale dopełni aktualnie modernizowaną ulicę Świętej Barbary. Już niedługo kolejny fragment naszego miasta otrzyma nową „twarz” - zaznacza J. Milewski. Przypomnijmy: w ramach remontu ulicy św. Barbary przebudowane zostaną m.in. chodniki, zjazdy do posesji, drogi wewnętrzne obok Manhattanu, zagospodarowany zostanie też teren zielony na skrzyżowaniu ulic św. Barbary z Parkową.

To oczywiście nie koniec planów na ten rok, jeśli chodzi o remonty dróg. W budżecie miasta, jak pisaliśmy już wcześniej na naszych łamach, znalazła się także przebudowa (wraz z odwodnieniem i oświetleniem) mniejszych uliczek: Spokojnej, Podgórnej, Zygmunta Starego, Stasia i Nel oraz ul. Zawadzkiego Zośki. Nie zabraknie oczywiście także „odświeżenia” nawierzchni innych tras: w tym roku będą to Szarych Szeregów, Szkolna i ul. Jaracza.

W tym roku gotowa ma być także największa drogowa inwestycja, czyli przebudowa ul. Ciepielowskiej. Chodzi o odcinek drogi od ul. Głogowskiej do torów kolejowych, a także wybudowanie trasy od torów do drogi w strefie ekonomicznej na południu miasta.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.