Zbigniew Borek

Ulice w Strzelcach Krajeńskich doczekały się remontu. Brygady Saperów, Ludowa, Słoneczna już błyszczą!

W końcówce wakacji Strzelce finiszowały z remontami dróg: Brygady Saperów, Ludowej, Słonecznej z sąsiednimi i Cichej Fot. Patryk Bagiński/Urząd Miejski w Strzelcach Krajeńskich W końcówce wakacji Strzelce finiszowały z remontami dróg: Brygady Saperów, Ludowej, Słonecznej z sąsiednimi i Cichej
Zbigniew Borek

Po roku prac skończył się remont ulic: Brygady Saperów i Ludowej w centrum Strzelec Krajeńskich. Miasto uporało się też z modernizacją bardziej peryferyjnych ulic: Słonecznej i Cichej. Mieszkańcy każdej z nich czekali na to od lat, z ukończenia robót w centrum cieszą się też kierowcy, którzy niekoniecznie przy tych ulicach mieszkają.

Na dobra sprawę mieszkańcy mogli się licytować, które drogi były w gorszym stanie. Ci, którzy żyją przy Ludowej i Brygady Saperów, zauważali, że więcej w ich nawierzchniach dziur niż asfaltu. – Dodatkowy wstyd, że to centrum! – mówił 40-latek z okolicy, gdy startował remont.

Gdy z kolei do remontu Słonecznej było jeszcze daleko, jeden z mieszkańców (kopał akurat w przydomowym ogródku) opowiadał, że mieszka tu od ponad 20 lat. – A drogi jak nie było, tak nie ma! – złościł się. Przyznał jednak, że wie o planach gminy na remont i „nie może się już doczekać”.

Miasto w ostatnich dniach ogłosiło: skończyliśmy remonty!

Ulice Brygady Saperów i Ludowa: jezdnia, chodniki, zatoki, a nawet… studnia

W przypadku Brygady Saperów chodzi o 366 m od Chrobrego do Targowej. Gmina przy takich pracach wymienia też zawsze kanalizację, oddzielając zwykłą od burzowej, bo okolicznych mieszkańców po ulewach zalewa woda. Po perturbacjach z przetargami, w czasie których rosła cena zlecania, projekt wystartował w końcu w czerwcu zeszłego roku. Skończył się w terminie – za prawie 6,5 mln zł, przede wszystkim z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Na ulicach powstały m.in.:

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Zbigniew Borek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.