Urzędnicy z Nowej Soli zaśpiewali mieszkańcom kolędę!

Czytaj dalej
Fot. zrzut ekranu z wideoklipu
Jakub Nowak

Urzędnicy z Nowej Soli zaśpiewali mieszkańcom kolędę!

Jakub Nowak

Od tej strony nowosolskich urzędników jeszcze nie znaliście. W poniedziałek, 14 grudnia, opublikowali klip, w którym śpiewają dla mieszkańców... kolędę!

- Pomysł był spontaniczny - śmieje się Ewa Batko, rzecznik nowosolskiego urzędu, opowiadając nam o kulisach powstawania świątecznego teledysku, który od poniedziałku można oglądać na oficjalnej stronie urzędu miasta a także na miejskim profilu na Facebooku.

Pracownicy magistratu nagrali klip, w którym śpiewają kolędę pt. „Tryumfy króla niebieskiego”. Śpiewają oczywiście w odpowiedniej atmosferze - niemal każdy z nich ma na sobie czapkę Św. Mikołaja, nie brakuje też anielskich skrzydeł, czy świątecznych łańcuchów przewieszonych na szyjach...

E. Batko: - Chcieliśmy zrobić po prostu niespodziankę wszystkim mieszkańcom Nowej Soli, ale także tym, którzy są do dziś związani z miastem, pomimo, że mieszkają np. gdzieś indziej.

Jak się dowiedzieliśmy, idea, która zrodziła się w głowach pani rzecznik oraz kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, Sławomira Wojciechowskiego, bardzo szybko przeszła do fazy realizacji. Niemal wszyscy urzędnicy, na czele z prezydentem Wadimem Tyszkiewiczem, w specjalnych przebraniach brali czynny udział w nagraniach.

- Robiliśmy to własnym sumptem, bez żadnego zadęcia i profesjonalnego sprzętu, po prostu dobrze się przy tym bawiąc. Cały wideoklip powstał w ciągu dwóch dni. Agnieszka Tyszkiewicz była naszym „głosem przewodnim”, do niego właśnie śpiewali wszyscy urzędnicy, co później zostało zmontowane - opowiada pani rzecznik.

Uśmiechnięte i rozśpiewane twarze nowosolskich urzędników - tak wygląda cały klip!
zrzut ekranu z wideoklipu Uśmiechnięte i rozśpiewane twarze nowosolskich urzędników - tak wygląda cały klip!

Sami mieszkańcy są pomysłem... zachwyceni

- Fantastyczne! Jestem dumny że mieszkam w Nowej Soli - napisał jeden z nowosolan, komentując wspomniany klip. - Ale czadowe - dodał także ktoś inny. Wideo z rozśpiewanymi urzędnikami w bardzo szybko czasie polubiły setki osób, wielu z nich udostępniało także to na swoich profilach.

- Cieszymy się z takiej reakcji, mam nadzieję, że udało się nam wywołać uśmiech na twarzach wielu mieszkańców Nowej Soli - komentuje E. Batko. - Pojawiają się już głosy, że powinnyśmy teraz wyruszyć w turnee. Dobrze to przemyślimy - dodaje na koniec ze śmiechem.

Jakub Nowak

Dziennikarz i kierownik oddziału w Nowej Soli.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.