Uwaga, już jest ślisko na drogach

Czytaj dalej
Fot. Piotr Jędzura
Piotr Jędzura

Uwaga, już jest ślisko na drogach

Piotr Jędzura

Pierwsze przymrozki i od razu trzy zdarzenia na drogach. – Kierowców zaskoczyła gołoledź, stracili ostrożność – mówią policjanci.

Zaczęło się z samego rana. Już około godz. 6.40 zielonogórska drogówka pędziła na trasę pod Czerwieńsk. Pierwsza informacja brzmiała, że doszło do czołowego zdarzenia dwóch osobówek. Z ustaleń policji wynika, że kierujący roverem jechał w kierunku Czerwieńska. Na łuku drogi przed samą miejscowością wpadł w poślizg. Zjechał na lewy pas ruchu i tam czołowo uderzył w jadące z naprzeciwka renault clio. – Nie miałem innego wyjścia, drogą szła grupa osób ubranych na ciemno. Nie mogłem w nich wjechać – wyjaśniał kierowca rovera. Mówił, że właśnie unikając potrącenia pieszych, staranował renault.

Na drodze, w miejscu wypadku, było lodowisko. Ciężko było nawet iść asfaltem. Przymrozek chwycił nad ranem, a kierowcy zapomnieli o ostrożności. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe, policja i straż pożarna. Ranny kierowca renault został przewieziony do szpitala. Droga została zablokowana.

Kolejne kraksy

Kiedy jedna ekipa drogówki pracowała na trasie koło Czerwieńska, kolejna była na trasie w Jeleniowie koło Ochli. Tam kierujący osobówką wpadł w poślizg i wyleciał z drogi uderzając w drzewo. Karetka pogotowia przewiozła rannego mężczyznę do szpitala. To nie koniec. Policja został wezwana również na trasę koło Łazu pod Zaborem. – Tam kierowcy dostrzeli samochód, który wypadł z drogi i dachował – mówi sierż. Kamila Wydrych z zespołu prasowego zielonogórskiej policji. Na miejsce pojechał patrol drogówki. Policjanci potwierdzili dachowanie samochodu. Na miejscu nie zastali jednak nikogo. – Kierowca najprawdopodobniej porzucił samochód po dachowaniu – mówi sierż. Wydrych.

To jeden z pierwszych przymrozków, z którymi kierowcy mieli do czynienia tej zimy. Niestety ostrożność tracą również podczas opadów deszczu. Tak było wczoraj na ślimaku wjazdowym na S3 z Trasy Północnej. Policja internowała tam trzy razy. Za każdym razem samochody lądowały w rowach na poboczu lub uderzały w barierki. I tak jest niemal z każdym razem kiedy tylko spadnie deszcz.

Trzy rejony odśnieżania

Stare miasto podzielono na trzy rejony, dla trzech firm mających dbać o odśnieżanie. Oto one:

Piotr Jędzura

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.