Leszek Kalinowski

Uwaga! Zarządy wspólnot zmieniły już swoje siedziby

Leszek Kalinowski

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej informuje, że od wtorku, 1 grudnia, zmieniły się siedziby Zarządu Wspólnot Mieszkaniowych nr 1 z ul. Sowińskiego 44a oraz siedziby Zarządu Wspólnot Mieszkaniowych nr 2 z ul. Waryńskiego 1a.

Zostały one przeniesione do budynku przy ul. Bohaterów Westerplatte 11 (VIII piętro). Swój adres zmieniła też Administracja Budynków Mieszkalnych nr 1 z placu Matejki 3d. Teraz znajduje się w budynku przy ul. Sowińskiego 44a.

Te przeprowadzki były konieczne z kilku powodów, m.in. obiekty na placu Matejki będą w przyszłym roku wyburzone. Wiąże się to z zagospodarowaniem tyłów deptaka (scena letnia teatru i inne atrakcje), wyprowadzeniem z siedzib konserwatorów. Zabiegi te spowodują oszczędności w kosztach utrzymania budynków.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.