Uwaga! Zielonogórski MZK zmienia rozkład. Tego chcą mieszkańcy

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski

Uwaga! Zielonogórski MZK zmienia rozkład. Tego chcą mieszkańcy

Leszek Kalinowski

Od 1 grudnia zmieni się trasa linii nr 11 w Zielonej Górze. Z ul. Wyczółkowskiego przez os. Zdrojowe dojedziemy nią do Raculki. A co z 12, 30, 39?

Miejski Zakład Komunikacji uważnie słucha opinii mieszkańców na temat rozkładu jazdy. Analizuje zgłaszane propozycje. I wprowadza zmiany, których chcą mieszkańcy. Dlatego od 1 grudnia pojedziemy inaczej.

1. Linia nr 30

- Na wnioski mieszkańców Suchej i Ługowa skarżących się na problemy z dojazdem w godzinach porannych wprowadziliśmy następujące zmiany w rozkładzie jazdy linii nr 30 - mówi dyrektor MZK Barbara Langner.

Kursy z Ługowa z godziny 5.31, 6.28 i 7.28 zostały zmienione na godziny 5.11, 6.08 i 6.48.

- Mieszkańcy sugerowali przyspieszenie porannych kursów o 20 minut, co zostało zrealizowane o godzinie 5.11 i 6.08, natomiast kurs szkolny został przyśpieszony o 40 minut - dodaje B. Langner. - Autobus do przystanku Centrum zamiast o godzinie 8.08 dojedzie na godzinę 7.28, co da możliwość przesiadki na inne autobusy, by dojechać do szkół, znajdujących się poza centrum.

Ponadto mieszkańcy Suchej i Ługowa skarżyli się na zbyt wczesny odjazd ostatniego autobusu z tzw. starego miasta. Obecnie ostatni kurs z przystanku Palmiarnia do Suchej i Ługowa realizowany jest o godzinie 19.13. W nowym rozkładzie jazdy ostatni autobus do Suchej i Ługowa w dni robocze i soboty odjedzie z przystanku Palmiarnia o godzinie 21.12.

2. Linia nr 39

Jak tłumaczy dalej B. Langner - wiele było też telefonów w sprawie linii nr 39. Mieszkańcy prosili o korektę. Linia nr 39 realizuje jeden kurs z z ul. Batorego do szkół przy ul. Botanicznej na godz. 8.00. O d 1 grudnia MZK uruchomi powrotny kurs tej linii z ulicy Botanicznej do ulicy Batorego o godzinie 14.40.

3. Linia nr 12

Na wnioski pasażerów z ulicy Anny Jagiellonki zostają dokonane minutowe zmiany w rozkładach jazdy: z przystanku Anny Jagiellonki z godziny 7.12 na godzinę 7.07; z przystanku Centrum kursy o godzinach 14.38, 15.08, 15.38 i 16.08 zostają opóźnione o 10 minut.

4. Linia nr 11

Północna część miasta (ul. Batorego - Trasa Północna - Sulechowska) wciąż się rozwija. Coraz więcej osób kupuje w tym rejonie mieszkania. Konieczne jest więc zapewnienie odpowiedniej obsługi komunikacyjnej tego rejonu. Tego oczekują mieszkańcy. Dlatego MZK proponuje zmianę trasy linii nr 11. Nowa trasa: ul. Wyczółkowskiego, - al. Wojska Polskiego - Zjednoczenia - Energetyków - Batorego - Trasa Północna - Mechaników - Zdrojowa - Sulechowska - Staszica - Dworzec PKP - Chrobrego - pl. Piłsudskiego - Podgórna - Szosa Kisielińska - Raculka. Dzięki temu rozwiązaniu umożliwi się bezpośrednie połączenie zarówno campusu A, jak i B z budynkami dydaktycznymi UZ przy ul. Energetyków; połączenie os. Zdrojowego i ul. Sulechowskiej z dwoma campusami UZ oraz Lotnikiem, połączenie os. Zdrojowego z ul. Batorego i Energetyków (kościół św. Alberta oraz Tesco), połączenie wschodniej części miasta z CRS przy ul. Sulechowskiej.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.