Uwaga! Zielonogórski MZK zmienia rozkład. Tego chcą mieszkańcy

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski

Uwaga! Zielonogórski MZK zmienia rozkład. Tego chcą mieszkańcy

Leszek Kalinowski

Od 1 grudnia zmieni się trasa linii nr 11 w Zielonej Górze. Z ul. Wyczółkowskiego przez os. Zdrojowe dojedziemy nią do Raculki. A co z 12, 30, 39?

Miejski Zakład Komunikacji uważnie słucha opinii mieszkańców na temat rozkładu jazdy. Analizuje zgłaszane propozycje. I wprowadza zmiany, których chcą mieszkańcy. Dlatego od 1 grudnia pojedziemy inaczej.

- Na wnioski mieszkańców Suchej i Ługowa skarżących się na problemy z dojazdem w godzinach porannych wprowadziliśmy następujące zmiany w rozkładzie jazdy linii nr 30 - mówi dyrektor MZK Barbara Langner. - Kursy z Ługowa z godziny 5.31, 6.28 i 7.28 zostały zmienione na godziny 5.11, 6.08 i 6.48.

- Mieszkańcy sugerowali przyspieszenie porannych kursów o 20 minut, co zostało zrealizowane o godzinie 5.11 i 6.08, natomiast kurs szkolny został przyśpieszony o 40 minut - dodaje B. Langner. - Autobus do przystanku Centrum zamiast o godzinie 8.08 dojedzie na godzinę 7.28, co da możliwość przesiadki na inne autobusy, by dojechać do szkół, znajdujących się poza centrum.

Więcej szczegółów w poniedziałek, 21 listopada, w ,,Gazecie Lubbuskiej" i w serwisie plus.gazetalubuska.pl. Ten artykuł udostępniamy za darmo.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.