Uważajcie na obcych, gdy pukają do drzwi

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Kacper Chudzik

Uważajcie na obcych, gdy pukają do drzwi

Kacper Chudzik

Władze gminy Żukowice oraz policja przestrzegają mieszkańców, by zwracali uwagę na podejrzanie zachowujące się osoby. W ubiegłym tygodniu dwie kobiety obcej narodowości próbowały wedrzeć się do domu 86-latki.

– W związku z otrzymanymi informacjami dotyczącymi pojawienia się na terenie gminy Żukowice osób podejrzanie zachowujących się, zwracamy się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności, jak również o należyte zabezpieczenie swojego mienia przed kradzieżami i włamaniami – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie gminy.

Sprawa dotyczy próby wdarcia się do domu należącego do 86-letniej mieszkanki Żukowic. Dwie kobiety o ciemniejszej karnacji, posługujące się nieznanym poszkodowanej językiem wdały się w szarpaninę ze starszą panią. Możliwe, że napastniczki były narodowości romskiej.

– Poszkodowana broniła im wstępu. Robiła to skutecznie. W pewnym momencie przy posesji pojawił się pojazd, którego pani nie jest w stanie dokładnie opisać. Wyszła z niego trzecia kobieta. Porozumiewała się z dwiema pozostałymi w nieznanym poszkodowanej języku. Następnie wszystkie wsiadły do pojazdu i odjechały – opowiada Bogdan Kaleta z głogowskiej policji.
Poszkodowana poinformowała swojego syna o zdarzeniu. Od razu wezwano też policję. Na terenie posesji pojawił się dzielnicowy, a w okolice gminy wysłano patrole. Nie udało się jednak natrafić na podejrzany samochód. 86-letnia kobieta trafiła do szpitala. Nie odniosła większych obrażeń, jednak przeżyła duży stres.

Policja nie odnotowała podobnych incydentów w innych miejscach powiatu głogowskiego. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 25 stycznia jednak policja nie informowała o nim, nie chcąc wzbudzać paniki.

Kacper Chudzik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.