Renata Hryniewicz

Uznanie samego prof. Miodka i medale... Zespół szkół im. Herberta ma się czym chwalić

Luiza Maria Derewlana (druga od prawej), nagrodzona za „Lwowskie Orlątko”. Fot. ZS im. Herberta Słubice Luiza Maria Derewlana (druga od prawej), nagrodzona za „Lwowskie Orlątko”.
Renata Hryniewicz

Słubice. Luiza Maria Derewlana jest w gronie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Płynąć pod prąd”.

Praca Luizy Derewlanej - „Lwowskie Orlątko” - została nagrodzona przez jury, pod przewodnictwem samego prof. Jana Miodka (znanego choćby z popularnego programu telewizyjnego „Ojczyzna polszczyzna”). Luiza Maria jest uczennicą Zespołu Szkół Licealnych im. Herberta przy ul. Bohaterów Warszawy.

- Jesteśmy bardzo dumni z naszej uczennicy. To bardzo prestiżowa nagroda, naprawdę mamy się czym pochwalić - mówi dyrektor szkoły Maria Jaworska. Opiekunką naukową pracy licealistki była mgr Marietta Szleszyńska.

CZYTAJ WIĘCEJ

 • Za co licealistka dostała nagrodę?
 • Kto jeszcze był uhonorowany?
 • Co mówi opiekunka pracy licealistki?
Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Renata Hryniewicz

Moje działania reporterskie skupiają się na terenie powiatu słubickiego i sulęcińskiego. Szukam tu ludzi, miejsc, wydarzeń, o których warto pisać i je pokazywać. Szukam tematów, które niosą jakiś przekaz, pokazują ciekawe działania, ale także takich, w których poprzez nagłośnienie mogę pomóc rozwiązać problem. Zawsze staram się dociec prawdy wysłuchując różnych wariantów, jeśli chodzi o spór – wysłuchuję i opisuję obie strony. Staram się, żeby Czytelnik sam ocenił, po której stronie leży prawda. Można zgłosić mi każdy temat, każdy problem, każdą inicjatywę.
Jestem zawsze blisko ludzi i staram się spotykać z nimi osobiście, by ocenić sytuację, a w temacie ująć także emocje. Lubię pisać o ludziach i ich przeżyciach, pokazywać to, co w moim rejonie dzieje się dobrego, ale nie uciekam od spraw kontrowersyjnych, o czym nie raz przekonali się moi Czytelnicy.
Jestem optymistką i nigdy się nie załamuję. Wierzę, że zawsze jest jakieś wyjście. Lubię dobry żart i ludzi wesołych z pozytywną energią. Nie znoszę smutasów.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.