W Bad Element sami będą robić beton

Czytaj dalej
Fot. Józef Piasecki
Józef Piasecki

W Bad Element sami będą robić beton

Józef Piasecki

W nowosolskiej firmie powstaje węzeł betoniarski

Działająca od niedawna w halach po Dozamecie firma Bad Element Sp. z o.o., jako jedna z nielicznych w kraju produkuje gotowe moduły łazienkowe. Taka łazienka wymaga jedynie podłączenia do pionów instalacyjnych budynku wszystkich mediów. Moduły łazienkowe wykonane w tej technologii znajdują zastosowanie na etapie prowadzenia budowy nowych obiektów, takich jak akademiki, hotele, budownictwo wielorodzinne czy domy spokojnej starości. Gotowe, w pełni wyposażone łazienki od kilkudziesięciu lat są już standardem w zachodniej Europie i krajach skandynawskich. Kierownictwo firmy ma nadzieję, że za kilka lat, po rozpoczęciu współpracy z uczelniami technicznymi w zakresie przeprowadzania szkoleń dla studentów i projektantów dotyczących tych technologii, łazienki modułowe staną się standardem również w Polsce.

Bad Element Sp. z o.o. w Polsce od maja 2009 roku wyprodukowała, w Nowych Jaroszewiczach i Rakowicach Małych, i wysłała do Danii około 25 tysięcy łazienek. Z planowanej na początku produkcji około 1000 sztuk rocznie, na dzień dzisiejszy produkcja zwiększyła się aż ośmiokrotnie. W Nowej Soli firma aktualnie kończy budować węzeł betoniarski. Są właśnie wykonywane próbne zaroby masy betonowej i trwa kalibracja węzła betoniarskiego. Nowy węzeł pozwoli na obniżenie kosztów produkcji i jednoczesne zwiększenie możliwości produkcyjnych. Firma nie będzie już musiała kupować betonu od dostawcy zewnętrznego.

Kamil Kowalski jest dyrektorem produkcji w Bad Element. - W chwili obecnej w oddziałach firmy Bad Element pracuje przeszło 300 osób. Firma poszukuje kolejnych pracowników zajmujących się prefabrykacją i wykończeniem w zakresie wszystkich etapów produkcyjnych. Chodzi docelowo o nawet 70 fachowców od prac spawalniczych, zbrojarskich, malarskich, tynkarskich, instalatorskich i glazurniczych - wylicza dyrektor K. Kowalski.

Józef Piasecki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.