Łukasz Koleśnik

W ciągu roku zdobył mistrzostwo w darcie

Łukasz Andrukiewicz z Gubina ma wielki talent do gry w rzutki. Fot. Archiwum prywatne Łukasz Andrukiewicz z Gubina ma wielki talent do gry w rzutki.
Łukasz Koleśnik

Łukasz Andrukiewicz to trzydziestoletni mieszkaniec Gubina, który od roku bierze udział w Gubińskiej Lidze Soft Darta (GBLD). W tym roku osiągnął już kilka sukcesów, między innymi zwyciężył cykl GBLD, składający się z dwunastu turniejów, z czego cztery wygrał. Ponadto zdobył w styczniu Puchar Trzech Króli, wygrał w zawodach Miejskiego Ośrodka Sportu o nazwie Masters, kończący sezon ligowy. Wygrał też turniej o Puchar Stowarzyszenia Esquadra.

Nowy sezon zaczął się w sierpniu, ale Łukasz nie zwalnia tempa. Już zdążył złowić mistrzostwo Gubina. Bardzo wcześnie, ponieważ w październiku. Do tego dołożył również mistrzostwo powiatu krośnieńskiego w listopadzie. Ruszyła też kolejna edycja GBLD. Andrukiewicz wygrał już pięć z sześciu turniejów ligowych, więc i tutaj jego pozycja nie jest zagrożona. Ponadto został uczestnikiem Lubuskiej Ligi Steel Darta.

Jak zaczął przygodę z rzutkami? - Kiedyś z kolegą w weekendy wychodziliśmy do barów pograć w bilard i darta. Później dowiedzieliśmy się, że powstaje liga. Postanowiliśmy wziąć udział, a wyniki przyszły z czasem. Przyjazna atmosfera i dobra zabawa sprawiają, że jest coraz większe zainteresowanie tym sportem - mówi Łukasz Andrukiewicz.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.