W Drezdenku biegniemy nie tylko dla sportu. Dla Nadii też!

Czytaj dalej
Fot. Maciej Kurłowicz
Agnieszka Drzewiecka

W Drezdenku biegniemy nie tylko dla sportu. Dla Nadii też!

Agnieszka Drzewiecka

Już zaczęły się przygotowania do kolejnej, drugiej już, edycji dlugodystansowego biegu, czyli Drezdeneckiej Dychy. Zapisy ruszą niebawem.

Po sukcesie pierwszej edycji biegu, w której wzięło udział prawie pół tysiąca osób, pewne już jest, że druga Drezdenecka Dycha się odbędzie. Pierwsze robocze spotkanie organizacyjne już było. Wyznaczono nawet konkretną datę biegu: 10 kwietnia 2016 r.

Organizatorami imprezy są: Karol Kazikowski, biegacz pochodzący z Drezdenka prowadzący bloga Wybiegać marzenia, Katarzyna Jenek, drezdenecka społeczniczka działająca w Społecznym Komitecie Przyjaciół Dzieci, oraz portal biegi.wlkp. Na razie szczegóły wydarzenia są dopracowywane, wiadomo już jednak, że ubiegłoroczna trasa zostanie zmieniona. Będą też dodatkowe zawody dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych, np. bieg na 100 metrów.

Bieg ma też - jak poprzedni - szczytny cel. W ubiegłym roku dochód przeznaczono na podopiecznych Społecznego Komitetu Przyjaciół Dzieci.

W Drezdenku biegniemy nie tylko dla sportu. Dla Nadii też!
Maciej Kurłowicz

Hasło przewodnie kolejnej imprezy brzmi:Pobiegnij dla Nadii. Dochód z wpisowego zostanie przeznaczony na leczenie 1,5 rocznej dziewczynki, która od urodzenia choruje na artrogrypozę - czyli wrodzoną sztywność stawów. To, w jakim stopniu będzie mogła w przyszłości samodzielnie funkcjonować, zależy od szeregu drogich operacji, jakie musi przejść.
Wiele osób już dopytuje o możliwość zapisania się na bieg. Zapisy ruszą tuż po nowym roku.

Agnieszka Drzewiecka

Jestem dziennikarką gorzowskiej redakcji Gazety Lubuskiej, piszę o sprawach powiatu strzelecko - drezdeneckiego, a także o Gorzowie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.