W Falubazie już po pierwszej mistrzowskiej rozgrywce

Czytaj dalej
Fot. Cezary Konarski
Cezary Konarski

W Falubazie już po pierwszej mistrzowskiej rozgrywce

Cezary Konarski

To wejście w struktury władz Falubazu Zielona Góra z pewnością przejdzie do historii klubu i zapamiętanie zostanie na długo. W zielonogórskim żużlu nadeszły nowe porządki. Adam Goliński - odważnie, zuchwale, można by rzec „kozacko” - doprowadził do zmiany układu sił między właścicielami klubu. Zaznaczyć jednak trzeba, że pewnie nie dokonałby tego, gdyby nie miał za sobą potężnego sponsora, który ostatnio na Falubaz grosza nie szczędzi.

Rozegrał to po mistrzowsku – to krótkie zdanie, powtarzane przez wielu biznesowych partnerów i kibiców Falubazu Zielona Góra usłyszymy, przeczytamy, pewnie jeszcze nie raz. Czego dotyczyła rozgrywka? Na początek wyjaśnijmy pokrótce od czego się zaczęła. Prawnik Adam Goliński, interesami związany z właścicielem Stelmetu i współwłaścicielem Falubazu - Stanisławem Bieńkowskim - w trakcie sezonu 2018 zastąpił na stanowisku prezesa klubu Zdzisława Tymczyszyna.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Cezary Konarski

O żużlu wiem trochę więcej niż o innych dyscyplinach sportu, ale w pracy zawodowej nie tylko speedway'em się zajmuję, bo choć województwo lubuskie jest mocno zakręcone w lewo, to nie brakuje tu wielu innych ciekawych atrakcji sportowych. Najczęściej można mnie spotkać na zawodach żużlowych, ale chętnie bywam też m.in. na meczach koszykówki, piłki nożnej, czy piłki ręcznej.
Jestem zielonogórzaninem, w „Gazecie Lubuskiej" pracuję od 2018 roku. Wcześniej przez wiele lat można było „poczytać mnie" w „Gazecie Wyborczej".

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.