W Gliwicach zawaliła się hala [ZDJĘCIA + WIDEO] 4 osoby ranne, w tym 1 ciężko KATASTROFA BUDOWLANA

Czytaj dalej
Fot. Bartosz Pudełko
PP

W Gliwicach zawaliła się hala [ZDJĘCIA + WIDEO] 4 osoby ranne, w tym 1 ciężko KATASTROFA BUDOWLANA

PP

Katastrofa budowlana w Gliwicach: Hala w Gliwicach się zawaliła. Do zdarzenia doszło przy ul. Wyczółkowskiego 113, gdzie jedna z firm zajmujących się automatyką przemysłową buduje nową halę. Podczas wylewania stropu zawaliła się 2/3 hali. 4 osoby są ranne, w tym 1 ciężko.

Katastrofa budowlana w Gliwicach:

Nowobudowana hala w Gliwicach przy ul. Wyczółkowskiego 113 zawalona. W strefie zagrożenia znajdowało się 5 osób, 3 od razu znaleziono.

Na miejscu pracowało 30 strażaków m.in. grupa poszukiwawcza z Jastrzębia. Psy sprawdzały gruzowisko.

Odnaleziono całą piątkę, 4 osoby przewieziono do szpitala. Są ranni. Jedna osoba jest ciężko ranna. Akcja zakończyła się o godz. 21:50.

KOMUNIKAT FIRMY AUIT WS. ZAWALONEJ HALI W GLIWICACH:

Zarząd AIUT Sp. z o.o. informuje, że w dniu 18 marca, w godzinach wieczornych, na terenie budowy nowego budynku produkcyjno-biurowego przy ul. Wyczółkowskiego 113, w trakcie kończenia zaplanowanych na ten dzień prac budowlanych, nastąpiło osunięcie wylewanego stropu piętra na parter obiektu. W wyniku tego zdarzenia czterech pracowników firmy FZ Sp. z o.o., generalnego wykonawcy inwestycji, pracujących bezpośrednio przy operacji, zostało rannych. Pracownicy firmy AIUT i i przybyłe służby ratunkowe natychmiast udzieliły niezbędnej pomocy.

Na budowie nowego budynku AIUT pracuje średnio ok. 50 pracowników Generalnego Wykonawcy.
Z racji godzin wieczornych i kończenia zaplanowanych na ten dzień prac, na budowie w chwili zdarzenia przebywało kilkanaście osób.

Zarząd firmy składa serdeczne podziękowania pracownikom i służbom ratowniczym za sprawne przeprowadzenie wczorajszej akcji.

Na terenie budowy zachowane były wszelkie środki bezpieczeństwa. Trwają oględziny i badania przyczyn zdarzenia, w tym celu FZ Sp. z o.o. powołuje specjalną komisję.

Wczorajsze wydarzenia nie mają wpływu na realizację prowadzonych przez AIUT projektów i zleceń, które są jak dotąd prowadzone w obecnym budynku firmy w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, Podstrefie Gliwice.


*Waloryzacja rent i emerytur 2015 PODWYŻKA NIE DLA WSZYSTKICH JEDNAKOWA
*16-letni Wojtek z Piekar zmarł na lekcji WF. Szok w szkole ZDJĘCIA
*Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
*Koncert Linkin Park w Rybniku POZNAJ SZCZEGÓŁY + BILETY
*Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

PP

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.