W Głogowie rusza nowa linia autobusowa

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Filip Pobihuszka

W Głogowie rusza nowa linia autobusowa

Filip Pobihuszka

Autobusy z numerem 52 od najbliższego poniedziałku połączą miejscowości Smardzów i Jaczów z głogowskim dworcem kolejowym.

Jak poinformował głogowski Zarząd Komunikacji Miejskiej, z ostatnim dniem lutego (czyli od przyszłego poniedziałku) uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa o numerze 52.

Z pewnością skorzystają na niej mieszkańcy miejscowości Smardzów, gdzie będzie znajdować się jedna z pętli. Drugi kraniec linii znajdzie się pod głogowskim dworcem kolejowym. Przystanków będzie w sumie 15, a kursy będą odbywać się następującymi ulicami: Plac 1000-lecia, Przemysłowa, Sikorskiego, Bolesława Krzywoustego, Wita Stwosza, Orzechowa, Legnicka, a następnie przez Jaczów do Smardzowa. Rozkład przewiduje po pięć kursów w dni robocze i po trzy w soboty dla obu kierunków.

ZKM deklaruje, że rozkłady jazdy zostaną wywieszone na poszczególnych przystankach najpóźniej do czwartku, 25 lutego. W razie czego obecnie rozkład jazdy dla nowej i pozostałych linii można przejrzeć w internecie, na stronie mobiinfo.pl - tam z listy miast wystarczy wybrać komunikację miejską w Głogowie.

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.