W gminie Bytom Odrzański powstanie nowe sołectwo. Obecnie trwają konsultacje społeczne

Czytaj dalej
Fot. Jakub Nowak
(jan)

W gminie Bytom Odrzański powstanie nowe sołectwo. Obecnie trwają konsultacje społeczne

(jan)

Do 10 grudnia w gminie Bytom Odrzański trwać będą konsultacje w sprawie ustalenia nowych statutów sołectw. Chodzi o sprawę wydzielenia z Bodzowa Sobolic.

Przypomnijmy: mieszkańcy wsi Sobolice, która wchodziła do tej pory w skład sołectwa Bodzów, poprosili na początku roku burmistrza o to, aby umożliwić im utworzenie nowego sołectwa w gminie, właśnie dla ich przysiółka. Jak tłumaczył nam wówczas Jacek Sauter, nie widział dla takiego rozwiązania żadnych przeszkód. - Jeśli wpłynie do nas odpowiedni wniosek, to będę rekomendował takie rozwiązanie radzie gminy - opowiadał nam wówczas burmistrz.

Wniosek ostatecznie wpłynął i jak opisywaliśmy już na naszych łamach, w gminie przeprowadzono w związku z tym całą procedurę, wraz z głosowaniem mieszkańców wsi na zwołanym w tym celu zebraniu. Przypomnijmy: przybyli na nie ludzie, w większości zgodzili się na wydzielenie Sobolic z Bodzowa, dzięki czemu w gminie powstanie nowe, dziesiąte sołectwo. W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się także konsultacje społeczne związane z całą sprawą. Chodzi o uchwalenie nowych statutów dla wspomnianych dwóch wsi (mowa w nich także o wsi Kropiwnik, która ma się dzięki zmianom stać osadą w nowym sołectwie Sobolice).

Konsultacje potrwają do 10 grudnia, projekty statutów oraz kartę konsultacyjną można pobrać ze strony: www.bytomodrzanski.pl

(jan)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.