Łukasz Koleśnik

W gminie Gubin będą modernizować stację uzdatniania wody. Chcą, by do zadania dołożyli się Niemcy, bo ich kopalnie wpłynęły na jakość wody

Gmina Gubin zamierza modernizować stację uzdatniania wody i chciałaby, żeby do inwestycji dołożyli się... Niemcy. Fot. Archiwum "GL" Gmina Gubin zamierza modernizować stację uzdatniania wody i chciałaby, żeby do inwestycji dołożyli się... Niemcy.
Łukasz Koleśnik

W przyszłym roku gmina Gubin zamierza zmodernizować stację uzdatniania wody w Węglinach, gdzie podłączone miałoby być więcej miejscowości. Wójt Zbigniew Barski podkreśla, że w Węglinach jest lepsza jakość wody. Chciałby żeby do inwestycji dołożyli się... właściciele kopalni po niemieckiej stronie, które miały sprawić, że stan wody przy granicy pogorszył się.

Kłopotów z jakością wody w naszej okolicy jest coraz więcej. Tylko w tym roku pisaliśmy o problemach w Bytnicy czy Połupinie (gm. Dąbie), a ostatnio w gminie Bobrowice. Nie są to też jednorazowe przypadki, ponieważ informacja o wodzie niezdatnej do pożytku w tych miejscowościach się powtarzają...

O problemach z wodą mówi się od lat

Mamy do czynienia z suszą hydrologiczną, która wpływa na jakość wody, ale też na terenach przygranicznych na zasoby wody oddziałują kopalnie po stronie niemieckiej. Jednym z głównych argumentów przeciwników kopalni odkrywkowej, która była planowana na terenie gmin Gubin i Brody, był wpływ na środowisko. Włodarze okolicznych gmin mówili, że skutki wywołane przez kopalnie na terenie Niemiec są już odczuwalne na naszych terenach.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Łukasz Koleśnik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

obniżka -50% na Czarny Weekend

30-dniowy dostęp do Gazety Lubuskiej online

17,50 35,00

Czarny weekend trwa! Do 29.11 kup prenumeratę cyfrową za połowę ceny i ciesz się dostępem do aktualnego wydania gazety bez wychodzenia z domu.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.