W gminie Świebodzin będą rozmowy na temat nowej sieci szkół

Czytaj dalej
Fot. Alicja Kucharska
Alicja Kucharska

W gminie Świebodzin będą rozmowy na temat nowej sieci szkół

Alicja Kucharska

Ustawy reformujące system edukacji są już chyba pewne. A gminy mają osiem miesięcy na wdrożenie reformy. Najpierw odbędą się rozmowy

Przypomnijmy, że reforma oświaty zakłada likwidację gimnazjów, wprowadzenie ośmioletnich szkół podstawowych, a także czteroletnich liceów, pięcioletnich techników. Zmiany mają obowiązywać już od roku szkolnego 2017/2018. A ich przeprowadzenie leży w gestii samorządów, które mają osiem miesięcy na wdrożenie reformy.

Wstępne koncepcje sieci szkół już się pojawiły. Nawet wcześniej niż sam podpis pod ustawą. . - Ustawa stała się faktem, jednak my nie czekaliśmy na ten moment i o zmianach czy też dostosowaniu systemu oświaty w Świebodzinie rozmawiamy od wakacji - zaczyna Ryszard Graczyk, kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu.

Najpierw były liczne dyskusje, późnej żmudne liczenie. - Na dzisiaj jesteśmy gotowi - podkreśla R. Graczyk. - Wprowadzenie zmian chcemy poprzedzić rozmowami z zainteresowanymi środowiskami. W styczniu, we wszystkich szkołach odbędą się spotkania z rodzicami oraz nauczycielami - zapewnia szef wydziału.

Podczas styczniowych spotkań, zainteresowani będą mogli podzielić się swoją opinią oraz uwagami.

W lutym natomiast przedstawiona zostanie propozycja nowej sieci szkolnej, tj. nowych ośmioklasowych szkół podstawowych i obwodów dla tych szkół.

Alicja Kucharska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.