W Gorzowie będą wyjątkowe warsztaty. Z... wychowywania dzieci!

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

W Gorzowie będą wyjątkowe warsztaty. Z... wychowywania dzieci!

Tomasz Rusek

Urszula Bardon z gorzowskiej księgarni Klekle Kids chce pomóc gorzowianom być lepszymi rodzicami. Takiego projektu jeszcze w mieście nie było!

Coaching to forma treningu, korepetycji, szkolenia. Ostatnio bardzo popularna sprawa w świecie menadżerów, dyrektorów i innych grup zawodowych pod krawatem i w służbowych autach. Ty chcesz robić coaching dla rodziców?
Tak. To zupełnie nowe podejście, trochę przecieram szlaki. Jednak sama jestem rodzicem i wiem, że pomoc ekspertów bywa potrzebna.

Tylko co to oznacza? Że rodzice sami sobie nie radzą z pewnymi tematami, czy może że mogą sobie radzić lepiej?
Zdecydowanie wolę drugą wersję (uśmiech). Każdy z rodziców ma swoje zasady wychowawcze i sprawdzone sposoby. Jednak mam wrażenie, że nie zawsze mamy się kogo poradzić w konkretnych sprawach czy poprosić o pomoc z konkretnym problemem. Nie wiemy też, czy nasze sposoby i zasady są w porządku i czy faktycznie działają. A przecież cały temat „wychowanie dziecka” składa się z tylu różnych zagadnień i z każdym możemy mieć problemy.

To konkretnie: o czym będzie pierwsze spotkanie?
O tabletach, komórkach i laptopach - czyli koszmarze każdego rodzica (śmiech). Te gadżety to w ostatnich latach najczęściej chyba kupowane prezenty i upominki. Oczywiście - mogą być rozwijające, mogą uczyć dziecko obchodzenia się z nowymi technologiami, mogą być też pomocą edukacyjną i centrum rozrywki. Jednak dzieci spędzają z nimi czasami godzinę albo więcej w ciągu dnia. A w weekendy jeszcze dłużej się nimi bawią. Chyba każdy z nas zastanawiał się ile czasu z komórką to jeszcze zabawa a ile to już przesada? Jak ustalić zasady korzystania z tableta? Jakie aplikacje byłyby dla dziecka najlepsze? 16 września zajęcia w tym temacie poprowadzi Mariola Kurczyńska, uznana ekspertka, terapeutka, pedagog, autorka książki „Obudź w dziecku olbrzyma” i laureatka nagrody ministra edukacji za projekt edukacyjny „Dobry start przedszkolaka”.

Czyli fachowiec?
Jeden z najlepszych w branży.

O czym będą kolejne szkolenia dla rodziców?
Nie chciałam banalnych tematów ani takich, które każdy może sam zgłębić bez udziału ekspertów, albo które są wałkowane bez przerwy w programach śniadaniowych. Dlatego weźmiemy na warsztat problemy z odżywianiem i odmawianiem posiłków; zaburzenia koncentracji; agresję, złość i histerię; nieśmiałość, wstyd i lęki; sposoby na budowanie pewności siebie; kwestie kar, nagród , konsekwencji oraz szkolenie z życia w rodzinie patchworkowej...

... czyli....
... takiej, gdzie rodzice się rozstali, mają nowych partnerów, czasami nowe życie i kolejne dzieci.

Gorzów przoduje w ogólnopolskich statystykach rozwodowych.
Tym bardziej więc warto wprost i otwarcie rozmawiać o tym, jak budować relacje z nowymi partnerami naszych byłych mężów czy żon i jak sprawić, by dzieci jak najlepiej odnalazły się w takiej sytuacji. Bo to jest w tym wszystkim najważniejsze.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.