W Gorzowie będzie bezpieczniej. Miasto planuje więcej kamer [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

W Gorzowie będzie bezpieczniej. Miasto planuje więcej kamer [WIDEO]

Tomasz Rusek

- Będziemy obserwować, a nie śledzić - mówi o rozbudowie monitoringu Jarosław Żółtowski, szef miejskiego wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego.

Ile kamer obecnie pilnuje porządku w mieście?
W centrum mamy 15 kamer.

Wszystkie działają?
(Westchniecie) Odpowiem tak: wszystkie są przestarzałe, zostały zainstalowane w 2003 r. i co jakiś czas trzeba je naprawiać. Dlatego nie zawsze i nie każda jest sprawna. W dwa lata na naprawy wydaliśmy około 100 tys. zł. I to jeden z powodów, dla którego chcemy odnowić i rozbudować system.

Ile kamer przybędzie?
Docelowo miasta miałoby pilnować 60 urządzeń.

Jaki jest harmonogram działań?
Do obecnych 15 kamer najpierw dojdzie kolejnych 15. Pierwsze z nich zostaną zamontowane jeszcze w tym roku. Wszystko w ramach planu transportowego. Dlatego swoim zasięgiem obejmą przede wszystkim m.in. okolice najważniejszych przystanków. Będą koło dworców PKP i PKS, na pętli Wieprzyce, Silwana, ale też na rogu ul. Fabrycznej i Wawrzyniaka, przy stadionie żużlowym, na rogu ul. Jagiełły i ul. Dąbrowskiego czy na skrzyżowaniu ul. Szarych Szeregów z ul. Okulickiego.
Kolejnych 35 kamer da nam obraz niemal z całego miasta. Ale ta druga tura będzie realizowana etapami. Myślę, że w ciągu około dwóch lat.

Czytaj w środę, 4 stycznia, w wydaniu plus.gazetalubuska.pl

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.