W Gorzowie każdy senior może dostać superzniżki. Sprawdź, jakie i korzystaj!

Czytaj dalej
Fot. Fot. Daniel Adamski/UM Gorzów
Tomasz Rusek

W Gorzowie każdy senior może dostać superzniżki. Sprawdź, jakie i korzystaj!

Tomasz Rusek

Tańsze okulary, bilety na basen, rabaty w księgarni - to tylko niektóre zniżki, jakie daje gorzowianom karta seniora. Miasto wydaje ją za darmo!

Zdobyliście już darmową kartę seniora? Sprawdźcie, gdzie macie rabaty.

Zdrowie i uroda

Audiofon, ul. Sikorskiego 129: bezpłatne badanie słuchu i porada audiologiczna, 10 proc. zniżki na zakup akcesoriów, środków pielęgnacyjnych i zestawów do aparatów, 5 proc. zniżki na zakup baterii do aparatów słuchowych.

Stomatologia Dzieci i Dorosłych Sorriso ul. Starzyńskiego 4/3a, tel. 733 833 085: [email protected]: 10 proc. zniżki na stomatologię zachowawczą, 5 proc. zniżki na protetykę, periodentologię i chirurgię.
Sonido, Ośrodek obsługi osób słabosłyszących , ul. Sienkiewicza 10, ul. Warszawska 6/206, ul. Walczaka 23b:3 - 5 proc. zniżki na zakup aparatów słuchowych i baterii, 3 proc. zniżki na zakup wkładek usznych.
Gabinet Lekarski Otolaryngologiczny, lek. med. Zdzisław Kogut, ul. Warszawska 6/210: 10 proc. zniżki na konsultacje laryngologiczne.

Postarajcie się o kartę seniora. Naprawdę pozwoli Wam ona sporo zaoszczędzić! - mówi Czesław Ganda, szef UTW

Prywatny Gabinet Laryngologiczny, Ewa Ciosmak-Stępień, ul. Warszawska 6/211: 10 proc. zniżki na konsultacje laryngologiczne.
Cedis-med, Centrum Diagnostyki Słuchu Kinga Dotka, ul. Warszawska 6/210: 15 proc. zniżki na badanie słuchu, 10 proc. zniżki na zakup urządzeń wspomagających słyszenie, środków pielęgnacyjnych do aparatów słuchowych.
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Medyk”, ul. J. Dowgielewiczowej 5, tel. 95 7359 015: bezpłatny masaż ręki i masaż ogólny (usługa będzie wykonana tylko po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty - 95 735 90 15).
Gomedica, Witold Opano-wicz, ul. Młodych 16: 5 proc. zniżki na cały asortyment, 3 proc. zniżki na wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego.

Sklepy medyczne „Zal-med”

Anna Lis-Zaldivar, ul. Warszawska 6/205: 3 proc. zniżki na zakup: kul, lasek, wózków, wkładek do butów, ciśnieniomierzy.

Zakład Optyczny Halina Kowalczyk, ul. Pocztowa 3/3: 10 proc. zniżki na zakup: okularów korekcyjnych (do dali, do bliży, dwuogniskowych, progresywnych), okularów przeciwsłonecznych, barwionych.

Specjalistyczny zakład medyczny fundacji „Nasze zdrowie”, ul. Walczaka 23 E: 20 proc. zniżki na zabiegi rehabilitacji leczniczej i szczepienia ochronne, 10 proc. zniżki na konsultacje lekarzy specjalistów.

Optyk, Paweł Kaźmierczak, ul. Hawelańska 7, ul. Przemysłowa 2: 10 proc. zniżki na zakup okularów korekcyjnych i okularów przeciwsłonecznych.

Gorzowskie Centrum Medyczne, MediRaj, ul. Górczyńska 17: bezpłatne zajęcia gimnastyki grupowej dla seniorów 70+, 10 proc. zniżki na: badania laboratoryjne, fizykoterapię z działu rehabilitacji.

Centrum Stomatologii Rodzinnej, Estedentico, ul. Gór-czyńska 17: 10 proc. zniżki na stomatologię zachowawczą, 5 proc. zniżki na uzupełnienia protetyczne ruchowe (protezy).

Jeśli masz 60 lat lub więcej i mieszkasz w Gorzowie, to już możesz się postarać o kartę seniora. Szczegóły - tel. 95 735 55 65. Żeby złożyć wniosek o kartę, wystarczy wziąć dowód i pójść do miejskiego wydziału spraw społecznych przy ul. Teatralnej 26

Sport, rekreacja i wypoczynek

Pole Golfowe Zawarcie, ul. Śląska 52: bezpłatne golfowe poniedziałki - zajęcia dla seniorów w godzinach 12.30 - 14.00.

Centrum Sportowo - Rehabilitacyjne Słowianka, ul. Słowiańska 14: bilet ulgowy zamiast normalnego na korzystanie z obiektów Słowianki.

Willa Etiuda, wynajem pokoi, ul. Harcerska 17, 84-120 Władysławowo , tel. 666 94 74 49: 15 proc. rabatu na pobyt wypoczynkowy w miesiącach maj, czerwiec i wrzesień.

Grota Solna „U Szczepana”, ul. Korsaka 4: 30 proc. zniżki na grotę solną.

Active Squash Wawrów, Osiedle Bermudy 88F Wawrów:
50 proc. zniżki w soboty i niedziele na wynajęcie sprzętu do gry w squasha, 30 proc. zniżki w soboty i niedziele na wynajęcie kortu do gry w squasha.

Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Słowiańska: 50 proc. zniżki na bilety wstępu do Ośrodka w Nierzymiu. 50 proc. zniżki na wypożyczenie sprzętu sportowego w Ośrodku w Nierzymiu.

Dla domu i ogrodu

Tatex, Tekstylia domowe, ul. Młyńska 13: 5 proc. zniżki na cały asortyment sklepu.
Centrum Ogrodnicze i Motel, Grzegorz Pintal: 10 proc. zniżki w każdy czwartek na zakupy w centrum ogrodniczym.

Hurtownia Tkanin „Plus”, ul. Wał Okrężny 16: 10 proc. zniżki na zakup: firan, tkanin zasłonowych, ręczników, pościeli, kołder, obrusów.

Salon Łazienek Bokaro, Szeligowscy Spółka Jawna, ul. Kobylogórska 16: 18 proc. niżki na zakup: płytek ceramicznych, gresów, klejów, fug, chemii budowlanej, wanien, kabin prysznicowych, umywalek, baterii, mebli łazienkowych (zniżka nie łączy się z innymi promocjami).

Księgarnie i artykuły papiernicze

Księgarnia Tania „Tak Czytam”, ul. Sikorskiego 106: 5 proc. zniżki na zakup: książek, gier, audiobooków.
alebiuro.com, al. 11 Listopada 159: 10 proc. zniżki na zakup artykułów biurowych, szkolnych i komputerowe materiały eksploatacyjne.

Edukacja

Ratownictwo medyczne Gorzów Robert Sołtys, ul. Wróblewskiego 46B/3: 30 proc. zniżki na: kurs pierwszej pomocy „Bezpieczny Senior” i kurs pierwszej pomocy dla rodzin „Rodzina i Senior”.

Transport

Panorama Taxi, ul. Czereśniowa 6/301, tel. 957 207 207 / 19 669:
10 proc. zniżki na usługi taxi.

Drwięga Nieruchomości, ul. Sikorskiego 124/13: 10 proc. zniżki na pośrednictwo w obrocie nieruchomościami.

Usługi

Szaniec: 20 proc. zniżki na usługi: mechaniki i klimatyzacji samochodowej, mycia i czyszczenia auta oraz czyszczenia dywanów i prania tapicerki.

Inneko Sp. z o.o., ul. Teatralna 49: - 10 lub -20 zł na wybrane usługi świadczone na „Polanie Przyjaciół”.
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, ul. Kosynierów Gdyńskich 47: 15 proc. zniżki od ceny brutto na następujące usługi: montaż podwodomierza (materiały zleceniodawcy), montaż podwodomierza (materiały wykonawcy), plombowanie wodomierza z zamknięciem i otwarciem dopływu wody, ponowne plombowanie wodomierza, zamknięcie oraz otwarcie dopływu wody na wniosek odbiorcy, ponowne uruchomienie przyłącza wodociągowego, ponowne uruchomienie przyłącza kanalizacyjnego, czyszczenie przyłącza kanalizacyjnego, praca samochodu specjalistycznego do ciśnieniowego mycia kanałów, badanie parametrów mikrobiologicznych i fizykochemicznych wody.

Kultura i rozrywka

Muzeum im. J. Dekerta, ul. Warszawska 35: bilet ulgowy zamiast normalnego za wstęp do muzeum (możliwość zwiedzenia czterech obiektów muzeum w ciągu jednego dnia), bezpłatny wstęp w każdy wtorek dla wszystkich.

Filharmonia Gorzowska, ul. Dziewięciu Muz 10, tel. 95 7392 708: 10 proc. zniżki na koncerty symfoniczne organizowane przez CEA-FG w sezonach 2016/2017 i 2017/2018 (zniżka nie d tyczy koncertów familijnych, pokazów musicali, Gali Sylwestrowej, Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara oraz koncertów na zakończenie sezonu artystycznego).

Będą kolejne

- Postarajcie się o kartę. Pozwoli sporo zaoszczędzić! - mówi szef Uniwersytetu Trzeciego Wieku Czesław Ganda. Do korzystania ze zniżek i karty seniora zaprasza też Edyta Prochera z księgarni Tak czytam przy ul. Sikorskiego. - Zapraszamy. Mamy zniżki nie tylko dla posiadaczy karty seniora, ale też dla posiadaczy karty dużej rodziny! - mówi.

Prezentowana lista partnerów programu nie jest ostateczna. Jak wyjaśnia Eliza Rudnicka z miejskiego wydziału spraw społecznych, magistrat cały czas prowadzi rozmowy z kolejnymi chętnymi firmami, sklepami, zakładami, punktami handlowymi i gabinetami lekarskimi. Dlatego lista partnerów będzie regularnie uaktualniania. Na pewno będziemy o nich informować w „GL” i „Głosie Gorzowa”.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.