W Gorzowie straż miejska wybiera się na... działki

Czytaj dalej
Fot. fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

W Gorzowie straż miejska wybiera się na... działki

Jarosław Miłkowski

- Będziemy przypominać, że nie można spalać odpadów biodegradowalnych - mówi Andrzej Jasiński, komendant straży miejskiej w Gorzowie.

Idzie wiosna, a straż miejska planuje właśnie wyjście na działki. Co będziecie tam robić?
Rozpoczyna się sezon ogródkowy, więc chcemy przypomnieć działkowcom przepisy o odpadach i utrzymaniu czystości. One zakazują spalania odpadów biodegradowalnych - także na ogródkach działkowych. Niebawem zamierzamy spotkać się z władzami poszczególnych ogrodów i zaapelować do działkowców, by nie spalali odpadów. Na ogródkach działkowych sporo jest osób starszych, którym weszło to w krew. Niektórzy nie orientują się nawet, że kilka lat temu weszły nowe przepisy, które zakazują spalania odpadów na działkach. A to jest przepis ogólnopolski, który obowiązuje cały rok. W marcu będziemy chcieli spotkać się z działkowcami, by im o tym przypomnieć. Naszym celem nie jest karanie, ale przypominanie, że odpadów nie można spalać.

Więcej przeczytasz w poniedziałek (6 marca) w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz na stronie plus.gazetalubuska.pl

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.