W Gorzowie trwa zbieranie pomysłów do budżetu obywatelskiego

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

W Gorzowie trwa zbieranie pomysłów do budżetu obywatelskiego

Jarosław Miłkowski

We wtorek 1 marca w bibliotece będzie można powiedzieć, na co chcemy wydać ponad 800 tys. zł.

- Gdy będzie tutaj płotek, to przynajmniej zwierzęta nie będą wchodzić i się załatwiać. Od razu będzie czyściej - mówi Michał Kurpiel. W poniedziałek, 29 lutego przed południem spotkaliśmy go w Parku Róż na spacerze z 3-letnim synem Nikodemem. Za kilkanaście miesięcy znajdujący się tu plac zabaw może zmienić się nie do poznania. I może to się stać dzięki samym mieszkańcom!

Właśnie zakończyły się rejonowe spotkania z gorzowianami, którzy zgłaszali propozycje do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Jedną z nich jest właśnie modernizacja placu zabaw w Parku Róż. Mieszkańcy śródmieścia, którzy zgłosili ten pomysł, chcą, aby oprócz nowych huśtawek i zjeżdżalni plac zyskał też ogrodzenie, a psom, które załatwiają się na piasku, zrobić po prostu wybieg. A czego chcą gorzowianie z innych dzielnic?

W sumie zgłoszono już 67 pomysłów do zrobienia w ośmiu rejonach

Mieszkańcy Zakanala chcą stworzenia miejsc wypoczynku dla kilku pokoleń. Na placu między Kobylogórską i Krótką chcą strefy rekreacji, a przy ul. Strażackiej placu zabaw. Z kolei gorzowianie z os. Staszica chcą małpiego gaju w parku Słowiańskim, a teren przy ul. Dunikowskiego proponują zagospodarować na skwer.

O zieleni marzą też mieszkańcy Zawarcia

- Chcą nasadzenia drzew, klombów, jasnego wyznaczenia miejsc postojowych oraz koszy ulicznych - wylicza Anna Zaleska z biura konsultacji społecznych. Podobnie mieszkańcy Wieprzyc i os. Słonecznego. Chcą zagospodarowania skrzyżowania ul. Dobrej i Kostrzyńskiej. Na Manhattanie domagają się m.in. modernizacji przejść dla pieszych przy ul. Obrońców Pokoju, na Piaskach - parkingów, a na Górczynie i Dolinkach - budowy ścieżki rowerowej m.in. na ul. Walczaka.

816 tysięcy złotych jest w budżecie obywatelskim na przyszły rok na tzw. zadania ogólnomiejskie.

Macie jeszcze jakieś pomysły? Do 18 marca możecie zgłaszać je na formularzach (do pobrania ze strony miasta). No a dziś możecie przyjść do biblioteki wojewódzkiej na rogu ul. Kosynierów Gdyńskich i Sikorskiego, gdzie rozpocznie się spotkanie dotyczące pomysłów ogólnomiejskich. - Niektórzy mieszkańcy już zapowiedzieli przyjście ze swoimi pomysłami. Zgłaszają zorganizowanie kina letniego, letnich animacji czy budowę skateparku - mówi Zalewska. Początek spotkania zaplanowano na 17.00.

- Jeśli będę mógł zagłosować na remont tego placu zabaw, z przyjemnością to zrobię - mówił nam wczoraj Michał Kurpiel. Na plac zabaw w Parku Róż przyszedł
Jarosław Miłkowski - Jeśli będę mógł zagłosować na remont tego placu zabaw, z przyjemnością to zrobię - mówił nam wczoraj Michał Kurpiel. Na plac zabaw w Parku Róż przyszedł ze swoim 3-letnim synem Nikodemem. Maluch nie mógł sobie odpuścić wizyty na huśtawkach.

Na spotkanie przyjść można z dwoma rodzajami pomysłów: tzw. twardymi, do których zalicza się np. inwestycje, oraz miękkimi - to np. wydarzenie kulturalne.

To już ostatni dzwonek. Nie tylko dla szkół

Zwycięskie pomysły zostaną zrealizowane w przyszłym roku.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.