W Gorzowie zaczyna się tramwajowa rewolucja

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

W Gorzowie zaczyna się tramwajowa rewolucja

Tomasz Rusek

Przed tygodniem Miejski Zakład Komunikacji podpisał umowę na dostawę 14 supernowoczesnych tramwajów od bydgoskiej Pesy. Dobrze, że przyjadą za rok z kawałkiem, bo dziś... nie miałyby po czym jeździć.

Torowiska w mieście - poza nielicznymi odcinkami - to stare i zwichrowane szyny na starych i zniszczonych podkładach. Ale ma się to zmienić. I dlatego w ten weekend (w sobotę będzie ostatni kurs - patrz ramka) na półtora roku pożegnamy się z komunikacją tramwajową. Po to, że żeby wyremontować ile się tylko da przed przyjazdem nowych tramwajów.

Najszybciej - bo jeszcze w tym roku - zacznie się remont 1,3-kilometrowego odcinka torowiska na ul. Kostrzyńskiej oraz remont zajezdni. Ten pierwszy będziemy widzieć na co dzień. Prace zaczną się na wysokości Placu Słonecznego i obejmą odcinek aż do pętli na Wieprzycach. Torowisko będzie tutaj jednotorowe, z mijanką na wysokości przystanku przy ul. Tartacznej. Powstanie też - na wszelki wypadek - specjalny tor, tzw. krańcówka o długości 30 metrów, która pozwoli na postój dwóch składów. Dzięki czemu w przyszłości odcięcie od zajezdni nie będzie oznaczało dla tramwajów całkowitego uziemienia. Dwa wozy zawsze będą mogły „nocować” na specjalnym peronie. Te prace mają się skończyć pod koniec przyszłego roku.

Czytaj więcej:

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.