W gorzowskich przedszkolach zabraknie 870 miejsc?!

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

W gorzowskich przedszkolach zabraknie 870 miejsc?!

Tomasz Rusek

Masz dziecko urodzone w 2010 r.? To masz problem. Może nie dostać się od września do przedszkola. Zagrożonych jest 870 dzieci!

My alarmowaliśmy o tym w „GL” już w grudniu, jednak gorzowscy urzędnicy o nadchodzącym problemie powiadomili radnych w czwartek na sesji - niedługo po tym, jak prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę dotycząca obowiązku szkolnego.

Nowe prawo cofa sześciolatków do przedszkoli, co wpłynie brak miejsc dla dzieci najmłodszych - trzylatków. W sumie w Gorzowie może zabraknąć miejsc dla 870 najmłodszych dzieci!

Skala problemu będzie znana wiosną - wtedy będą nabory, wtedy też rodzice sześciolatków złożą w szkołach deklaracje, czy chcą mieć dzieci w szkole, czy w przedszkolu. Jednak zdaniem urzędników większość rodziców ponad 1.200 dzieci, które teoretycznie od września mogłyby pójść do szkoły, będzie wolała zostawić je w przedszkolach.

Zmiana prawa najmocniej uderzy w podstawówki, do których te 1.200 dzieci miało pójść, ale nie pójdzie. Ilu nauczycieli straci pracę? Czytajcie w poniedziałkowej „GL”.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.