W gorzowskich szkołach cały czas się dzieje. W jednych będą wielkie remonty, w innych mniejsze

Czytaj dalej
Fot. Anna Rimke
Anna Rimke

W gorzowskich szkołach cały czas się dzieje. W jednych będą wielkie remonty, w innych mniejsze

Anna Rimke

- Już jesteśmy po przetargu. Wykonawca teraz załatwia formalności i wkrótce powinien zacząć się remont. Ale raczej w pełni nie uda się skończyć wszystkich prac przed wrześniem – mówi Marcin Konieczny, wicedyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych w Gorzowie.

Chodzi o remont budynku przy ul. Bema po Liceum Plastycznym. Od września gastronomik łączy się z Technikum nr 8 z ul. Śląskiej, a to oznacza, że będzie miał o 200 uczniów więcej. – W sumie będziemy mieli prawie 800 uczniów w 29 oddziałach – tłumaczy dyrektor M. Konieczny.

Odzieżówka będzie się przenosić

Dlatego szkoła powiększy się o kolejny budynek. Będzie tam utworzonych dziewięć sal dydaktycznych, powstaną gabinety specjalistów. Przebudowane mają być klatki schodowe, pomieszczenia administracyjne i węzły sanitarne. Klasy będą miały pomieszczenia magazynowe i pomocnicze. Wymienione zostaną wszystkie instalacje. Również dach zostanie wyremontowany.
Kompleks Zespołu Szkół Gastronomicznych niedawno wzbogacił się o budynek z nowoczesną salą konferencyjną na 150 osób oraz pomieszczeniami przeznaczonymi do przygotowywania posiłków. Sala ta ma składane ścianki działowe i dzięki temu może też pełnić funkcje klas, w których będą prowadzone zajęcia.

Jeszcze w lipcu ma się rozstrzygnąć przetarg na remont budynku przy ul. Śląskiej (gdzie mieścił się tzw. Sobieski, a ostatnio Technikum nr 8 połączone teraz z gastronomikiem). Tam po skończeniu prac przeniesiony zostanie Zespół Szkół Odzieżowych. - Powstaną pracownie krawieckie, fryzjerskie i poligrafii. Przebudowane zostaną klatki schodowe, pomieszczenia administracyjne i sanitariaty – informuje Renata Pliżga, dyrektor wydziału edukacji Urzędu Miasta w Gorzowie. Wyremontowana będzie też sala gimnastyczna.

Wymieniają podłogi w przedszkolach

Przypomnijmy, prawie dobiega końca budowa nowego skrzydła Szkoły Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów. To dwukondygnacyjny budynek, w którym uczyć będą najmłodsi w 12 gabinetach. W sumie będzie się tam uczyło 300 dzieci z klas I-III. Nie wiadomo na razie, czy prace w nowym skrzydle uda się zakończyć do września. Wykonawca złożył wniosek o przedłużenie terminu w Urzędzie Miasta. - Jeszcze jest rozpatrywany - informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik Urzędu Miasta w Gorzowie.

Cały czas trwają też mniejsze remonty w gorzowskich przedszkolach i szkołach. – Część z nich się już zakończyła. Inne potrwają do końca sierpnia – mówi dyrektor Pliżga.

W przedszkolach nr 11,12, 13 i 32 wymieniane są podłogi w części sal zabaw. W Przedszkolu nr 29 będą nowe podłogi na korytarzach obu pięter. W Przedszkolu nr 18 trwa remont kuchni. Z kolei w Przedszkolu nr 30 trzeba było odnowić sufity w dwóch salach i korytarzu. W Przedszkolu nr 33 jest robiony remont w małej sali gimnastycznej i sali do pig-ponga.
W Szkole Podstawowej nr 9 przebudowane zostało główne wejście do budynku oraz odnowione schody prowadzące do niego. W podstawówkach nr 10, 15, 17 oraz 21 wyremontowano część podłóg. W Zespole Szkół nr 16 odnawiane są m.in. biblioteka, pracownia komputerowa oraz korytarze i salki do tenisa.
Gdzie trzeba było wymieniono też oświetlenie.

I remontują sufity

W I Liceum Ogólnokształcącym trwają remonty sufitów m.in. na korytarzach na parterze i piętrze w części bloku sportowego, w auli oraz w kawiarence i Sali rekreacyjnej.

W części sal Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego wymieniana jest wykładzina podłogowa, remontowane są też łazienki.
Z kolei w internacie przy Zespole Szkół Budowlanych i Samochodowych docieplany jest dach budynku oraz modernizowana wentylacja. W samej szkole m.in. wymieniano już w niektórych salach podłogi i wyremontowano część sufitów.
W Zespole Szkół Specjalnych nr 14 jest już wycyklinowana podłoga w sali gimnastycznej oraz w świetlicy i salach lekcyjnych.

Wideo: Piotr Jędras, kierownik prac z firmy Drew - Plast Mazowiecki z Różanek mówi, jak przebiega budowa nowego skrzydła Szkoły Podstawowej nr 20 w Gorzowie

Anna Rimke

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.