Łukasz Koleśnik

W Gubinie będzie polsko-niemiecka Wigilia i jarmark

W Gubinie będzie polsko-niemiecka Wigilia i jarmark Fot. pixabay.com/Gellinger
Łukasz Koleśnik

Krosno Odrzańskie. Centrum Artystyczyno-Kulturalne Zamekwraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji przygotowuje jarmark bożonarodzeniowy. Ten odbędzie się w sobotę, na ulicy 1 Maja. Podczas imprezy będzie można posłuchać muzyki, zobaczyć występy artystyczne, kupić ręcznie robione ozdoby choinkowe oraz skosztować tradycyjnych wigilijnych smakołyków. W programie m.in.: koncert kapeli Bajer, występy artystyczne przygotowane przez krośnieńskie grupy muzyczne Perfectly i Nadodrze, a także dzieci ze szkół i przedszkoli. Ponadto rozstawią się stoiska z rękodziełem, ozdobami choinkowymi, upominkami oraz rozmaitymi potrawami świątecznymi.
Ulica 1 Maja, sobota, godz. 14.00-18.00.

Gubin. Seria porażek, pomimo dobrej postawy. Brak doświadczenia sprawia jednak, że zespół Iwaniccy Gubin Krosno Odrzańskie w każdej kolejce schodzi z boiska przegrany. Czy teraz to się zmieni? We własnej hali drużyna podejmie wrocławian z zespołu Gwardia. Rywale wygrali cztery spotkania, przegrali sześć. Podczas pierwszego meczu obu drużyn Wrocław bez większych problemów pokonał krośnieńsko-gubińską ekipę 3:0. Czy na własnym terenie Iwaniccy się zrewanżują? Kibice od długiego czasu czekają na pierwszą wygraną w II lidze.
Hala Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych, sobota, godz. 18.00

Gubin. Od godz. 13.00 na ul. Jana Pawła II zrobi się bardzo świątecznie. Rozpocznie się ósma odsłona polsko-niemieckiej wigilii miejskiej. Na początek wychowankowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wystawią jasełka. W tym samym czasie odbywać się będą warsztaty plastyczne w Gubińskim Domu Kultury. O godz. 14.00 Fred Mahro - burmistrz Guben oraz Bartłomiej Bartczak, jego gubiński odpowiednik, złożą życzenia i zaproszą na bezpłatny poczęstunek. Pół godziny później pojawi się Mikołaj, który przywiezie ze sobą słodkie niespodzianki. Ponadto przez cały czas odbywać się będzie prezentacja regionalnych produktów na jarmarku bożonarodzeniowym.
Plac Jana Pawła II, sobota, godz. 13.00-16.30.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.