Łukasz Koleśnik

W Gubinie powstaje kolejny market, stacja, a także myjnia

Gubińska Mrówka Fot. Łukasz Koleśnik Gubińska Mrówka nie będzie pierwszym tego typu marketem. W Krośnie Odrzańskim już taki sklep funkcjonuje.
Łukasz Koleśnik

Mieszkańcom w górnej części Gubina do niedawna wszystkiego brakowało. Teraz mają już Biedronkę, a wkrótce powstanie nowy market i nie tylko.

Poprzedni rok obfitował w informacje o nowych inwestorach pojawiających się w mieście przygranicznym. Jednym z tych mniejszych miał być nowy market - Mrówka.

Ten rok ma być czasem, w którym zapowiadane inwestycje ruszą. Market budowlano-ogrodniczy jest w budowie. Oprócz niego na styku ulic Żymierskiego i Batalionów Chłopskich powstaje stacja paliw.

Będzie to pierwsza stacja w górnej części miasta. Dodatkowo zbudowano też myjnię, z której kierowcy już mogą korzystać.
Kompleks powstaje w rejonie dawnej bazy Przedsiębiorstwa Transportowego Handlu Wewnętrznego.

Ponadto Mrówka ma być pierwszym sklepem wielkopowierzchniowym, w którym będzie można zakupić m.in. materiały budowlane, a także artykuły związane z prowadzeniem działki czy ogrodu. Będzie to obiekt o sporej powierzchni - prawie 2000 metrów kwadratowych.

Nie wszyscy mieszkańcy pochwalają nowe inwestycje. Jedyną, którą przyjmują pozytywnie, to właśnie market budowlany.

- Takiego sklepu w naszym mieście brakowało - uważa pani Katarzyna. - Są oczywiście małe sklepy, których właściciele pewnie nie będą zadowoleni z konkurencji. Ale z drugiej strony, żeby kupić duże materiały budowlane, trzeba było jechać np. do Castoramy w Zielonej Górze - stwierdza.

Dodaje jednak, że stacja paliw oraz myjnia, to nie są najlepsze inwestycje.

- Mamy ich już tak wiele. Ceny paliw się nie zmienią. Wciąż będą niezwykle wysokie, bo mieszkamy przy granicy. Kolejna stacja tego nie zmieni - stwierdza gubinianka.

- To małe miasto a nie stolica. Nie potrzebujemy kolejnych myjni i stacji - uważa Kuba.
Są jednak tacy, którym podoba się cały kompleks.

- Mieszkam w górnej części miasta i w końcu wszędzie będę miał bliżej. Uważam, że to bardzo dobra inwestycja - uważa Stanisław Worecki.

Ze stacji będzie można korzystać w czerwcu. Nie wiadomo, kiedy ruszy market.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.