W Gubinie zagrają dla supertrenera [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. MLKS Volley Gubin
Łukasz Koleśnik

W Gubinie zagrają dla supertrenera [WIDEO]

Łukasz Koleśnik

Trenerzy i sportowcy ponownie będą wspominać wieloletniego działacza siatarskiego oraz dyrektora jednej z gubińskich szkół. W czwartek w Gubinie rozpocznie się II Memoriał Józefa Bartkowiaka.

- Powinno się wspominać osobę, która tak bardzo przyczyniła się do rozwoju siatkówki w powiecie krośnieńskim i w województwie. Taką osobą był Józef Bartkowiak - mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 oraz prezes klubu MLKS Volley, Robert Siegel, który jest też jednym z organizatorów memoriału J. Bartkowiaka.

Józef Bartkowiak przez 37 lat był dyrektorem Zespołu Szkół Rolniczych w Gubinie. Jego ulubioną dyscypliną sportową była siatkówka. Pełnił funkcję prezesa Lubuskiego Związku Piłki Siatkowej, był również członkiem Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, prezesem klubu Carina Gubin, wieloletnim działaczem i społecznikiem. Przez cztery kadencje pełnił funkcję radnego wojewódzkiego. Miał 74 lata. Zmarł w czerwcu 2015 r.

Czytaj w sobotnio-niedzielnym wydaniu "Gazety Lubuskiej" i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.