W Jabłkowej Wiosce była przednia zabawa i testowanie specjałów. Humory dopisywały

Czytaj dalej
Fot. Nadesłąne
Janina [email protected]

W Jabłkowej Wiosce była przednia zabawa i testowanie specjałów. Humory dopisywały

Janina [email protected]

Po raz pierwszy zorganizowano turniej wiosek tematycznych. W Jabłonce była integracja oraz testowanie produktów turystycznych.

Turniej zorganizowało Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Jabłonka „Jabłkowa Kraina“. - To świetny sposób na promocję wsi - mówi strarosta Michał Mróz. - Myślę, że będą następne.

W jabłkowej olimpiadzie brało udział pięć drużyn, w tym trzy reprezentujące wioski tematyczne - Jabłkową, Miodową i Kwiatową oraz dwie samorządowe, reprezentujące powiat tucholski oraz gminę Śliwice. Drużynę powiatową kierowaną przez starostę Michała Mroza, wicestarostę Zenona Poturalskiego, członka zarządu Jerzego Kowalika i skarbniczkę Zofię Łącką wsparli także Jarosław Katulski wraz z żoną Renatą i radny powiatowy Andrzej Urbański. Byli także pracownicy tucholskiego starostwa - Karol Gutsze i Magdalena Kurpinowicz.

Rywalizacja rozgrywana była w pięciu konkurencjach: bieg w worku, rzut jabłkiem, zbieranie jabłek, domino oraz konkurs kreatywny. Wszystkie drużyny doskonale poradziły sobie z zadaniami, przez co sędzia główny Adam Węsierski rozstrzygnął rywalizację dopiero w ostatniej konkurencji. W ostatecznej klasyfikacji wśród wiosek tematycznych zwyciężył Wielki Mędromierz - Miodowa Wioska.

- Nie chodziło o wyniki, najważniejsza była dobra zabawa, a konkurencje przypadły do gustu - mówią w starostwie. - Wyjątkowo pyszne były potrawy, a szczególnie zupa brzadowa i swojski sernik. Uczestnicy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.