W Kożuchowie i okolicy będzie można wymieniać stare piece na nowe. Gmina pomoże. Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w tej sprawie

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

W Kożuchowie i okolicy będzie można wymieniać stare piece na nowe. Gmina pomoże. Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w tej sprawie

Eliza Gniewek-Juszczak

- Będziemy dofinansowywać naszym mieszkańcom wymianę pieców. To jest wyjście na przeciw ich oczekiwaniom - mówi burmistrz Paweł Jagasek. - Wiele osób już u mnie na wsi pyta, kiedy będą mogli się zgłaszać - dodaje radny Marcin Jelinek.

Wczoraj radni Kożuchowa przyjęli uchwałę w sprawie dofinansowania wymiany starych pieców na ekologiczne, a dokładnie chodzi o dotacje celowe na przedsięwzięcia związane z ograniczeniem niskiej emisji na terenie gminy. Wszyscy głosujący byli jednomyślni. Dzięki tej uchwale będzie można dostać wsparcie na wymianę źródła ciepła zasilanego paliwem stałym lub biomasą na proekologiczne, czyli: kotły gazowe, kotły na lekki olej opałowy, piece zasilane prądem elektrycznym lub kotły na paliwa stałe lub biomasę charakteryzujące się parametrami, co najmniej jak dla kotłów 5 klasy (wg normy PN-EN 303-5:2012) i wyższe, wyposażone w automatyczny podajnik paliwa. Tyle trudnych słów, w praktyce chodzi o czystsze powietrze.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.