W Kożuchowie i okolicy będzie można wymieniać stare piece na nowe. Gmina pomoże. Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w tej sprawie

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

W Kożuchowie i okolicy będzie można wymieniać stare piece na nowe. Gmina pomoże. Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w tej sprawie

Eliza Gniewek-Juszczak

- Będziemy dofinansowywać naszym mieszkańcom wymianę pieców. To jest wyjście na przeciw ich oczekiwaniom - mówi burmistrz Paweł Jagasek. - Wiele osób już u mnie na wsi pyta, kiedy będą mogli się zgłaszać - dodaje radny Marcin Jelinek.

Wczoraj radni Kożuchowa przyjęli uchwałę w sprawie dofinansowania wymiany starych pieców na ekologiczne, a dokładnie chodzi o dotacje celowe na przedsięwzięcia związane z ograniczeniem niskiej emisji na terenie gminy. Wszyscy głosujący byli jednomyślni. Dzięki tej uchwale będzie można dostać wsparcie na wymianę źródła ciepła zasilanego paliwem stałym lub biomasą na proekologiczne, czyli: kotły gazowe, kotły na lekki olej opałowy, piece zasilane prądem elektrycznym lub kotły na paliwa stałe lub biomasę charakteryzujące się parametrami, co najmniej jak dla kotłów 5 klasy (wg normy PN-EN 303-5:2012) i wyższe, wyposażone w automatyczny podajnik paliwa. Tyle trudnych słów, w praktyce chodzi o czystsze powietrze.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Szczególnie zajmuje się sprawami Nowej Soli, Kożuchowa i Sławy. Porusza zwłaszcza tematy polityczne, gospodarcze i religijne.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.