W Kożuchowie mogą już liczyć swoją kasę

Czytaj dalej
Fot. Arch. MKS Korona/FB
Józef Piasecki

W Kożuchowie mogą już liczyć swoją kasę

Józef Piasecki

Podzielono tort dla organizacji pozarządowych w Kożuchowie. Na sport poszło ponad 216 tys. złotych, a na kulturę 35 tysięcy

Stowarzyszenie „Orkiestra Kożuchowska” otrzymało na działalność w tym roku 9 tys. zł, Kożuchowskie Stowarzyszenie Bluesowe 6,4 tys. zł, a Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kożuchowskiej 5,6 tys. zł, na sesję naukową o Solnikach. Z puli na sport najwięcej dostali piłkarze MKS „Korona” – 120 tys. zł. Judocy z UKS „IPPON” zgarnęli 21 tys. zł, a piłkarze z LKP Stypułów i LZS „Cuprum” Czciradz po 11 tys. zł. Siatkarze z naszego gimnazjum dostali 10 tys. zł. - W tym roku zwiększyliśmy środki do rozdysponowania, głównie na sport. Było tego ogółem ponad 250 tys. zł – mówi burmistrz Kożuchowa Paweł Jagasek. Zdaniem burmistrza trzeba wspierać lokalny sport, a klub piłkarski MKS Korona prowadzi także zajęcia z dziećmi. - Przy okazji mam nadzieję, że nasi piłkarze zostaną na następny sezon w czwartej lidze– mówi włodarz Kożuchowa.

Prezes klubu piłkarskiego MKS „Korona” Paweł Zwolski mówi, że patrzy optymistycznie na to rozdanie. - Dochodzą do mnie głosy niezadowolonych, jednak ja pozytywnie oceniam podział tortu z pieniędzmi dla stowarzyszeń. Nie da się wszystkich zadowolić, podobnie jak porównać ze sobą różnych dyscyplin sportu. W zeszłym roku dostaliśmy 110 tys. zł, jednak graliśmy wtedy jeszcze w „okręgówce”. Teraz awansowaliśmy i dostaliśmy więcej. Na wiosnę powalczymy o utrzymanie. Drużyn nam przybywa, gdyż prowadzimy szkolenie dzieci. W tym momencie w klubie jest ok. 150 osób – wylicza prezes.

Prezes „Auto – Moto” Kożuchów, Krzysztof Raczykowski, który o podziale środków dowiedział się od nas, otrzymał łącznie dla stowarzyszenia 11 tys. zł na turniej darta, ekstremalny rajd motocyklowy i piknik country. Patrząc na plany stowarzyszeń w Kożuchowie w tym roku będzie się sporo działo.

MKS Korona Kożuchów w lutym wygrała z drużyną Mieszko Konotop 5:0
Arch. MKS Korona/FB MKS Korona Kożuchów w lutym wygrała z drużyną Mieszko Konotop 5:0. Oby dobra passa trwała. Wsparcie z gminy jest
Józef Piasecki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.