W kranie jest tylko zimna woda

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

W kranie jest tylko zimna woda

Tomasz Rusek

W poniedziałek, 11 lipca, około 7.00 w tysiącach gorzowskich mieszkań zniknęła ciepła woda. Wszystko przez wielką naprawę, którą udało się nam podejrzeć.

W poniedziałek jeszcze chwilę po 7.00 na 40-tysięcznym Górczynie z ostatnich litrów ciepłej wody cieszyli się mieszkańcy parterów, bo trochę zatrzymało się jej w tzw. pionach. Jednak zaraz potem w kranach wszystkich budynków przy 45 ulicach była już tylko zimna woda.

Powód? Wielka naprawa magistrali, którą fachowcy przeprowadzali w dużym wykopie nieopodal ul. Górczyńskiej i Walczaka. By wyciąć kawał starej rury, doprowadzającej ciepło do osiedla (co widać na zdjęciu), a w jej miejsce wprowadzić nową, trzeba było wcześniej osuszyć wodociąg. I dlatego właśnie w wielu domach mieliśmy i mamy tylko zimną wodę. Resztki ciepłej ekipa przy ul. Górczyńskiej wylewała wężem do studzienki kanalizacyjnej - aż szła para!

Zgodnie z komunikatem gorzowskiej elektrociepłowni naprawa może trwać do jutra włącznie. Jednak podczas ostatnich kilku awarii fachowcy prowadzący naprawy na zlecenie ciepłowni dawali radę skończyć pracę przed terminem.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.