Łukasz Koleśnik

W Krośnie Odrzańskim powstanie jeszcze więcej mieszkań

Łukasz Koleśnik

Pusty budynek na placu 11 Pułku zostanie zagospodarowany. Powstaną kolejne mieszkania w stolicy powiatu. A co z ostatnim budynkiem?

W ostatnim czasie w Krośnie Odrzańskim powstaje coraz więcej lokali mieszkalnych. Krośnianie zauważają, że do tej pory była „posucha”. - Ofert nie ma zbyt wiele - przyznaje pani Agnieszka.

W najbliższym czasie się to zmieni. - Szukaliśmy odpowiedniego terenu, znaleźliśmy też inwestora, firmę 4System, z którą podpisaliśmy umowę. Obecnie czekamy na zakończenie projektu. Blok wybudowany zostanie przy ul. Piastów, a do użytku powinien być oddany na wiosnę przyszłego roku. W nowym budynku ma powstać aż 75 mieszkań - mówi przedstawiciel inwestora, Marek Krześniak.

To jednak nie wszystko. Drugi, czteropiętrowy budynek z garażami na parterze, ma zostać wybudowany na osiedlu Kopernika. Są również wstępne przymiarki, aby postawić blok mieszkalny przy ulicy Chopina. Dodatkowo niedawno pojawił się kolejny inwestor, który buduje stację paliw koło Osiecznicy, a także zdecydował się na zagospodarowanie jednego z budynków na placu 11 Pułku. - Powstaną tam nowe lokale oraz garaże - podkreśla Jacek Baranowski.

To oznacza, że na placu 11 Pułku zostanie tylko jeden budynek, który czeka na inwestora. Co z nim? - Aby wykonać inwestycje w tym pustostanie potrzebne jest około 6-7 mln zł, a to oznacza, że gmina ze swojego budżetu nie udźwignie takiego przedsięwzięcia. Musimy poczekać kilka miesięcy na środki unijne - mówi burmistrz Marek Cebula.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.