W Łodzi powstała nowoczesna klinika rehabilitacji dla dzieci

Czytaj dalej
Fot. grzegorz gałąsiński
Agnieszka Jędrzejczak

W Łodzi powstała nowoczesna klinika rehabilitacji dla dzieci

Agnieszka Jędrzejczak

Ponad 22 mln zł kosztował kompleksowy remont kliniki rehabilitacji w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Pomogła Fundacja TVN.

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi ma najlepiej wyposażoną klinikę rehabilitacji dla dzieci w Polsce oraz jedną z najnowocześniejszych i kompleksowych w Europie. Wszystko dzięki wsparciu Fundacji TVN „Nie Jesteś Sam”, która w całości sfinansowała remont.

– Urodziło się kolejne wspaniałe dziecko w naszym szpitalu, ale to dziecko, które przyniesie wymierny efekt dla innych małych pacjentów – przyznaje prof. Maciej Banach, dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

W łódzkim instytucie na świat przychodzi najwięcej dzieci z wadami wrodzonymi, a dla prawidłowego ich rozwoju kluczowa jest właśnie rehabilitacja. Klinika nie była odnawiana od 30 lat. Remont zaniedbanych pomieszczeń, w których odpadały płytki, zimą temperatura była bliska zeru, a latem osiągała nawet 30 stopni Celsjusza, kosztował ponad 22 mln zł. Mali pacjenci mają do dyspozycji rehabilitację neonatologiczną, kardiologiczną, ortopedyczną i neurologiczną z pełną diagnostyką i konsultacją lekarzy. W klinice są sale gimnastyczne, gabinety lekarskie, baseny, a także najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Z pomocy kliniki rocznie korzystało około 2,5 tys. dzieci, ale przez jej zły stan ta liczba zmniejszyła się do 200 pacjentów.

Agnieszka Jędrzejczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.