Jarosław Miłkowski

W Lubuskiem brakuje rąk do pracy, więc mogą podrożeć zakupy czy bilety

W Lubuskiem brakuje rąk do pracy, więc mogą podrożeć zakupy czy bilety Fot. Pixabay.com
Jarosław Miłkowski

Na rynku pracy brakuje u nas już nie tylko spawaczy czy mechaników, ale nawet... handlowców. Lubuscy przedsiębiorcy dobrego fachowca szukają miesiącami. Muszą mu też sporo zapłacić?

- Problemy ze znalezieniem pracowników postępują w postępie geometrycznym. Z „ulicy” to nikt nie przychodzi, a jeśli urząd pracy kogoś podeśle, to taki człowiek chce, aby mu tylko dokument podpisać, że on do tej pracy to się nie nadaje. Ktoś inny popracuje dwa dni i znika – opowiada nam Henryk Maciej Woźniak, który jest prezesem międzyrzeckiego PUBR-u, czyli przedsiębiorstwa produkcji betonów, a także szefem Lubuskiej Organizacji Pracodawców.

Ile wynosi średnia pensja w Lubuskiem?

Jakie mamy bezrobocie w regionie?

Gdzie bezrobocie jest najniższe?

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.