W mieście powstanie wielki park handlowy

Czytaj dalej
Fot. Materiały Inwestora
Alicja Kucharska

W mieście powstanie wielki park handlowy

Alicja Kucharska

- Tego tutaj brakowało - mówią mieszkańcy o nowym parku handlowym, który być może powstanie już w przyszłym roku

O budowie wielkiego parku handlowego przy ulicy Wojska Polskiego w Świebodzinie spekulowano już od dłuższego czasu. W ostatnich dniach pojawiły się informacje potwierdzające te pogłoski. Planowany kompleks obiektów, ma się znajdować przy rondzie DK 92, naprzeciwko stacji Orlen. - Obiekt handlowy Karuzela proponujemy powiązać z Intermarche oraz Bricomarche - mówi Sarah Klebeko z Centrum Karuzela.

Dodajmy, że świebodziński kompleks, byłby kolejnym projektem Karuzeli, czyli firmy specjalizującej się w budowie parków i galerii handlowych. Nierzadko obiekty są pierwszymi tego typu w mieście. Podobne zrealizowano już m. in. we Wrześni, Lublińcu, Biskupcu czy Mrągowie.

- Obecnie badamy zainteresowanie najemców otworzeniem swojej działalności w takim mieście, jak Świebodzin. Wizualizacja to na razie wstępny plan naszego przedsięwzięcia. Powołując się na nasze doświadczenie, sądzimy, że Świebodzin jest dobrym miastem na rozwój naszej koncepcji centrów handlowych. Postaramy się do tego przekonać Zarząd Dróg Wojewódzkich oraz włodarzy miasta - komentuje Sarah Klebeko.

Obiekt będzie miał ponad 10 tysięcy mkw. powierzchni. Wstępnie zaplanowano ponad 500 miejsc parkingowych. W Karuzeli pomieści się około 16-20 sklepów, w tym drogerie, sklepy odzieżowe, obuwnicze, sportowe i wiele innych. - Skupiamy się przede wszystkim na znanych sklepach sieciowych, uzupełniając ofertę o lokalnych najemców - dodaje S. Klebeko.

- Bardzo mnie cieszy taka wiadomość, ale dopóki nie wbiją łopaty w ziemię, to nie uwierzę. Już tyle razy mówiło się, że jakaś galeria handlowa powstanie i do tej pory żadnej nie ma. Czekam niecierpliwie - mówi Monika Pchełka, mieszkanka Świebodzina. - Cieszy mnie taka wiadomość! Zwykle na zakupy wybieram się do Zielonej Góry, Gorzowa albo Poznania, a mając takie centrum handlowe na miejscu nie będzie to potrzebne. Mam nadzieję, że będą w nim znane marki - dodaje pani Jadwiga.

Jak zaznacza Sarah Klebeko, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, otwarcia można się spodziewać pod koniec 2017 roku lub w pierwszej połowie 2018 roku. Nieoficjalnie mówi się, że budowa ma kosztować około 35 mln zł.

Alicja Kucharska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.