W naszej pościeli śpi nawet królowa angielska

Czytaj dalej
Fot. Jakub Pikulik
Jakub Pikulik

W naszej pościeli śpi nawet królowa angielska

Jakub Pikulik

- Będzie to najnowocześniejszy tego typu zakład na świecie - mówi o nowej inwestycji w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Thomas Busskamp, prezes firmy Euro Comfort.

Częścią Euro Comfort jest firma Brinkhaus, która lat jest w naszej strefie ekonomicznej już od kilkunastu. - Teraz podjęliśmy decyzję, że wybudujemy kolejną halę produkcyjną - mówił Thomas Busskamp. W poniedziałek odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę. - Ta inwestycja to ważny sygnał dla naszych klientów i pracowników - mówi dodał.

Według niego firma mogła liczyć na duże wsparcie władz miasta i strefy ekonomicznej. Kostrzyński zakład, poza tym, że ma być nowoczesny, będzie również ekologiczny. - To dla nas ważne, żeby nie oddziaływać negatywnie na środowisko naturalne - podkreśla prezes.

648 miejsc pracy powstanie dzięki 20 zezwoleniom na inwestycję, jakie strefa wydała w 2015 r.

- Takie inwestycje to sygnał dla świata, że Kostrzyn jest miejscem, w którym dobrze jest lokować swój kapitał. Że jesteśmy miastem, w którym firmy się rozwijają i chcą rozbudowywać swoje zakłady - podkreślał burmistrz Andrzej Kunt.
Brinkhaus produkuje wysokiej klasy pościel. Jej produkty z Kostrzyna trafiają nie tylko do Europy, ale też m. in. do krajów arabskich, gdzie są wyposażeniem najdroższych i najbardziej ekskluzywnych hoteli. - W naszej pościeli śpi m.in. królowa angielska - mówił w poniedziałek Busskamp.

Zarząd firmy zapewnia, że chce nie tylko prowadzić w Kostrzynie biznes, ale też wspierać lokalną społeczność. Zgodnie z pozwoleniem wydanym przez strefę firma Brinkhaus ma zainwestować prawie 37 mln zł. Zatrudnienie w nowym zakładzie znajdą co najmniej 22 osoby. W sumie w całym 2015 r. strefa ekonomiczna wydała 20 zezwoleń na 613 mln zł łącznie.

Jakub Pikulik

Dziennikarzem "Gazety Lubuskiej" jestem od 2008 r. Niemal od początku moja praca w GL związana jest z działem internetowym. To obecnie najbardziej dynamicznie zmieniająca się dziedzina pracy dziennikarza. Zajmuję się sprawami całego regionu. Poruszam tematy społeczne, ekonomiczne i inne. Często przygotowuję materiały kryminalne, informacje dotyczące wypadków i głośnych akcji lubuskiej policji. Zajmuję się również sprawami dotyczącymi Kostrzyna nad Odrą i całego powiatu gorzowskiego.


A prywatnie? Mieszkam w podgorzowskiej Kłodawie. Interesuję się historią regionu. Uwielbiam górskie wycieczki piesze i rowerowe. Od kilku lat pasjonuję się też strzelectwem sportowym. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.